SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundusz Inovo zmienia się w Inovo Venture Partners z kapitałem 100 mln złotych

Fundusz Inovo zajmujący się inwestowaniem w startupy został przekształcony w Inovo Venture Partners. W kierownictwie firmy są Tomasz Swieboda, Maciej Małysz i Michał Rokosz. Kapitalizacja funduszu wynosi 100 mln złotych, które zostaną przeznaczone na finansowanie firm na wczesnym etapie ich rozwoju.

Fundusz Inovo działał na rynku od kilku lat, w swojej historii ma m.in. inwestycje w firmy Brand24, Booksy oraz ECC Games. Teraz poinformowano, że Inovo został przekształcony w firmę Inovo Venture Partners.

Zespół zarządzający Inovo Venture Partners stanowią Tomasz Swieboda (prezes zarządu), Maciej Małysz oraz Michał Rokosz. Dodatkowo fundusz jest wspierany przez Damiana Zapłatę, który będzie pełnił rolę venture partnera.

W Inovo Venture Partners zainwestowały znane postaci polskiej sceny startupowej, m.in. Stefan Batory (Booksy), Tomasz Nowiński (Travelist), Marcin Tchórzewski (Coders Lab), Krzysztof Dębowski (SARE, Senuto), Jakub Górski i Maciej Grzonkowski (Cubiware). Oprócz nich inwestorami w fundusz są przedsiębiorcy, którzy tworzyli największe polskie firmy warte łącznie ponad 2 mld zł oraz zagraniczne Family Offices. Fundusz nadal prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Celem funduszu są inwestycje w firmy na etapie serii A (rundy ok. 4 - 20 mln zł). Firma zaznacza, że szuka spółek z globalnym potencjałem i chce przeprowadzić 15 transakcji w ciągu najbliższych 5 lat. Kapitalizacja Inovo Venture Partners wynosi 100 mln zł.

Firma wyjaśnia, że choć na polskim rynku podejmuje się stosunkowo niewiele inwestycji VC w porównaniu do obecnego PKB - wynik ten jest 5-krotnie niższy niż w Europie, to na etapie seed firmy mają już większy wybór. Środki można pozyskać m.in z NCBR, PFR. Sam moment skalowania marki jest niezwykle krytyczny dlatego Inovo skupia się na tym etapie.

Nowy fundusz zrealizował już pierwszą inwestycję w startup Eyerim, który dynamicznie rozwija się w regionie Europy Środkowej. Całkowity nowy kapitał spółki wynosi 1,5 mln euro, gdzie Inovo zapewniło 0,8 mln euro, a 3TS - 0,7 mln euro.

Eyerim jest internetowym sklepem oferującym ekskluzywne okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne i sportowe, oprawki oraz akcesoria. Spółka działa na 12 rynkach w obszarze CEE gdzie zdobyła już pozycję lidera m.in. w Polsce, Słowacji, Czechach, Rumunii i na Węgrzech.

Dołącz do dyskusji: Fundusz Inovo zmienia się w Inovo Venture Partners z kapitałem 100 mln złotych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl