SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy fundusz Grupy Pracuj wesprze startupy HRTech i EduTech

Grupa Pracuj razem z częścią udziałowców stworzyła fundusz Pracuj Ventures. Firma zajmie się finansowaniem startupów z obszaru cyfrowego HR. Kierują nią Maciej Noga oraz Paweł Leks. Pierwszą spółką w portfelu Pracuj Ventures jest platforma do zarządzania czasem pracy Kadromierz.

Zespół Pracuj VenturesArticle

Pracuj Ventures to fundusz typu corporate innovation funds, który koncentruje się na inwestowaniu w młode firmy zajmujące się technologiami wspierającymi HR oraz learning & development. Targetem funduszu będą podmioty na wczesnym etapie rozwoju, które znalazły pierwszych komercyjnych klientów.

Maciej Noga i Paweł Leks kierują Pracuj Ventures

Partnerami zarządzającymi Pracuj Ventures są Maciej Noga oraz Paweł Leks - współzałożyciele Grupy Pracuj. Obaj są wieloletnimi  inwestorami i ekspertai rynku cyfrowego HR, wspierali projekty m.in. Pracuj.pl, Rabota.ua, eRecruiter, Coders Lab, Beamery i Fitqbe.

- Ze względu na nasze doświadczenia i wiedzę zdobyte w trakcie rozwijania Grupy Pracuj, możemy zaoferować najpełniejsze wsparcie podmiotom tworzącym produkty lub usługi HRTech i EduTech. Angażując własne środki, mamy znacznie lepszą motywację, aby zapewnić spółkom, w które inwestujemy maksymalne wsparcie merytoryczne i dostęp do naszych kontaktów. Chcemy być dla nich nie tylko inwestorami, ale także partnerami i doradcami - tłumaczy Paweł Leks, partner zarządzający w Pracuj Ventures.

Fundusz dysponuje środkami z Grupy Pracuj, części jej udziałowców oraz partnerów zarządzających Pracuj Ventures. Nowa spółka działa niezależnie od Grupy Pracuj. Funkcjonuje na takich samych zasadach jak fundusze venture capital, z tą różnicą, że oferuje dostęp do wiedzy i doświadczeń lidera rynku cyfrowego HR. Firmy, w które fundusz zainwestuje mogą, ale nie muszą w przyszłości stać się częścią Grupy Pracuj.

W ciągu najbliższych trzech lat Pracuj Ventures zamierza wesprzeć ok. 10-12 firm kwotą od 500 tys. do 2 mln złotych. Firma nie ma z góry określonej puli środków, uzależnia to od liczby inwestycji.

Kadromierz pierwszą inwestycją Pracuj Ventures

Pierwszą spółką, w którą zainwestowało Pracuj Ventures jest Kadromierz  platforma do zarządzania czasem pracy. Firma oferuje produkt, który optymalizuje proces planowania, rejestracji i ewidencji czasu pracy wykorzystując sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Rozwiązanie jest kierowane głównie do podmiotów z branży HoReCa, handlu i produkcji. Kadromierz ma już ponad 300 klientów m.in. Hard Rock Cafe, Puro Hotels czy Green Factory.

- Zainwestowaliśmy w tę spółkę, ponieważ Kadromierz to przede wszystkim doskonały zespół kierowany przez skutecznego lidera, Radosława Głowatego - mówi Paweł Leks.

Dołącz do dyskusji: Nowy fundusz Grupy Pracuj wesprze startupy HRTech i EduTech

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl