SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fuzja Ringier AG i Axel Springer w Europie Wschodniej

Ringier AG (Zurych) i Axel Springer AG (Berlin) połączą swoje firmy w Europie Wschodniej i założą nową spółkę, w której obydwa przedsiębiorstwa obejmą po 50 procent udziałów.

Axel Springer wniesie do wspólnego przedsiębiorstwa swoje spółki zależne w Polsce, Czechach i na Węgrzech, a Ringier spółki w Serbii, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Szefem firmy zostanie Florian Fels, obecny dyrektor generalny (CEO) na Europę Centralną spółki Ringier AG. W skład rady nadzorczej pod przewodnictwem Ralpha Büchiego, prezesa Axel Springer International, wejdzie parytetowo po dwóch reprezentantów spółek Ringier AG i Axel Springer AG.

- Wspólne przedsiębiorstwo z siedzibą w Zurychu i obrotem w wysokości blisko 414 milionów euro oraz wynikiem EBITDA na poziomie 62 milionów euro stanie się jednym z największych przedsiębiorstw medialnych w Europie Wschodniej. Będzie zatrudniać około 4800 pracowników, a poprzez swoje obszerne portfolio zajmie wiodącą pozycję na rynku prasy bulwarowej, stając się również jednym z największych wydawców czasopism. Ponadto wspólnicy zamierzają w ciągu trzech do pięciu lat wprowadzić wspólne przedsiębiorstwo na giełdę – podano w nocy z wtorku na środę w komunikacie prasowym.

- To partnerstwo stanowi dla obydwu przedsiębiorstw idealną podstawę do dalszej rozbudowy ich głównego obszaru działalności wydawniczej poprzez pięć wiodących tytułów bulwarowych na atrakcyjnych rynkach Europy Wschodniej. Porozumienie tworzy również optymalne warunki dla dalszej ekspansji w bardzo przyszłościowym segmencie cyfrowym – powiedział Mathias Döpfner, prezes zarządu spółki Axel Springer AG.

Jak podano w komunikacie 'oba przedsiębiorstwa decydują się wspólnie wykorzystać szanse rozwoju związane z transformacją cyfrową, która stwarza nowe perspektywy dla spółek Ringier i Axel Springer w Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji i w Serbii pod tym samym kierownictwem jak do tej pory'.

Transakcja dojdzie do skutku po zaakceptowaniu jej przez krajowe urzędy antymonopolowe.

Dołącz do dyskusji: Fuzja Ringier AG i Axel Springer w Europie Wschodniej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
podkański
robi się ckiekawe
Axel wyraźnie szykuje się na przejęcie jakies telewizji w Polsce
odpowiedź
User
Andrzej
To jest jak kamień rzucony w Zywą Wodę - zatacza coraz szersze kręgi!
odpowiedź
User
aws
żeby sie nie okazało, ze to granat rzucony do szamba
odpowiedź