SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Warner Bros. Discovery i Paramount Global rozmawiają o fuzji

Warner Bros. Discovery prowadzi rozmowy w sprawie połączenia z Paramount Global. Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery David Zaslav spotkał się w tym tygodniu w Nowym Jorku z dyrektorem generalnym Paramount Global Bobem Bakishem, aby omówić możliwą fuzję. Spotkanie Zaslava i Bakisha, które według źródeł serwisu Axios trwało kilka godzin, odbyło się w siedzibie Paramount na Times Square.

Gdyby doszło do fuzji, takie połączenie stworzyłoby giganta branży rozrywkowej i informacyjnej, który prawdopodobnie spowodowałby dalszą konsolidację branży. David Zaslav rozmawiał także na temat umowy z Shari Redstone, właścicielką spółki-matki Paramount.

W środę wartość rynkowa WBD wynosiła około 29 miliardów dolarów, podczas gdy Paramount nieco ponad 10 miliardów dolarów, więc w przypadku połączenia marek, WBD miałoby głos decydujący w zakresie współpracy. Platformy streamingowe każdej firmy – Paramount+ i Max – mogłyby się połączyć, tworząc silną konkurencję dla Netfliksa i Disney+.

Nie jest jasne, czy WBD kupi Paramount Global, czy też jej spółkę-matkę, National Amusements Inc. (NAI), ale zdaniem serwisu Axios, który jako pierwszy poinformował o planach firm, rozważane są obie opcje.

WBD mogłoby wykorzystać swoją międzynarodową dystrybucję do wzmocnienia franczyzy Paramount, podczas gdy zasoby programowe Paramount dla dzieci mogą mieć kluczowe znaczenie dla długoterminowych ambicji WBD w zakresie rozwoju streamingu. Wiadomo od dawna, że Paramount znajduje się pod ogromną presją, aby znaleźć strategicznego partnera lub kupca, ponieważ boryka się z problemami finansowymi.

W 2021 roku WarnerMedia połączyło się z Discovery, dzięki czemu powstało Warner Bros. Discovery. 

Rozmowy pomiędzy WBD i Paramount są jeszcze na wczesnym etapie i mogą ostatecznie nie zakończyć się umową.

Warner Bros. Discovery wniósłby do wspólnego przedsięwzięcia sieci telewizyjne, jak: TVN, CNN, HBO, TNT, TBS, Discovery Channel, Cartoon Network, Food Network, HGTV, TLC. Natomiast Paramount: BET, CBS, Comedy Central, MTV i Nickelodeon.

Dołącz do dyskusji: Warner Bros. Discovery i Paramount Global rozmawiają o fuzji

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kret
Obie spółki mają gigantyczne długi, a Paramount jeszcze negative cash flow. Wiódł ślepy kulawego.
9 1
odpowiedź
User
Ddddd
Będzie jeden światowy amerykański tzn zydowski przekaz medialny
7 8
odpowiedź
User
kolis
Ale będzie miał Zaslav nowych rzeczy do cięcia i odpisywania od podatku xd
7 1
odpowiedź