SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gadu-Gadu nocą, Gadu-Gadu w dzień

28 kwietnia na rynku ukaże się płyta "Gadu Gadu", na której Anna Serafińska zaśpiewa utwory do tekstów Agnieszki Osieckiej. 

Album promuje singiel z piosenką "Ludzkie gadanie" ze znanym refrenem "gadu gadu nocą...". Patronat medialny nad płytą oraz trasą koncertową sprawuje m.in. komunikator Gadu-Gadu.

Z tej okazji wśród użytkowników Gadu-Gadu zostanie rozlosowanych 20 płyt "Gadu Gadu" z autografem Anny Serafińskiej . Szczegóły konkursu wkrótce.

Producent komunikatora Gadu-Gadu przyznał artystce specjalny numer Gadu-Gadu – 2804 (data premiery płyty), poprzez który będzie można kontaktować się z piosenkarką. Numer ten będzie oficjalnym numerem kontaktowym podczas promocji zarówno płyty, jak i towarzyszącej jej trasy koncertowej.

Anna Serafińska mówi o swojej najnowszej płycie:

„…Wiele z pomysłów w opracowaniach muzycznych pochodzi ode mnie, bo niejako uzależniłam się w pewnym momencie od temperatury tych piosenek. Aby zrealizować te pomysły "do końca", zaprosiłam do współpracy muzyków, których poziom wrażliwości, erudycji muzycznej i umiejętności zagwarantowały wszystkich  subtelności  splecionych przez Osiecką słowem z mistrzowską precyzją myśli i wrażeń. Pieczę nad ogólnym kształtem całości zechciał sprawować jeden z najwszechstronniejszych  orkiestratorów i pianistów młodego pokolenia - Krzysztof Herdzin ,swój groove, dobrą energię i spojrzenie na brzmienie dołożył w niektórych piosenkach „Biały człowiek z czarnym pulsem” - Grzegorz "Jabco" Jabłoński .  Pozostali muzycy to ci, z którymi grywam najchętniej - Artur Lipiński, Krzysztof Gradziuk, Adam Kowalewski oraz cała gama muzyków sesyjnych, którzy świetnie odnajdują się w około jazzowej, lekko klasycyzującej konwencji, która nam wszystkim dla tej płyty przyświecała. Repertuar jest iście "przebojowy" („Sing Sing”, „Piosenka o okularnikach”, „Zielono mi” i wiele innych.), jest i gość specjalny - Krzysztof Kiljański.
Nagrałam te piosenki dla wszystkich nie pogodzonych z umykającym w szaleńczym pędzie smakiem życia, tych, którzy muszą zajrzeć głębiej”.
 
Anna Serafińska zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej, od standardów w ich klasycznym brzmieniu po nowoczesne formy a także gatunkami jej pokrewnymi - funk, soul. W swym dorobku ma trzy solowe płyty. Pierwsza to album “NIEOBECNI” nagrany do tekstów Jonasza Kofty z muzyką Janusza Strobla i Zbigniewa Jaremko, druga to płyta autorska “MELODIES”. Jesienią 2004 wydała kolejną płytę solową „CIEPŁO ZIMNO” do tekstów m.in. Piotra Sokołowskiego i Filipa Łobodzińskiego. Nagrywa także utwory na albumach innych wykonawców. Ma duże i różnorodne doświadczenie sceniczne. Jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów. W lipcu 2004 zdobyła pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności na prestiżowym międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych w ramach Montreux Jazz Festiwal.

Wydawcą płyty „Gadu Gadu” jest EMI Music Poland.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gadu-Gadu nocą, Gadu-Gadu w dzień

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl