SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Gadu Gadu z policją

Od czwartku z policjantami z Bytomia można rozmawiać za pomocą komunikatora internetowego. To pierwsza komenda na Śląsku i druga w kraju, która zdecydowała się na tę formę kontaktu z mieszkańcami. By trafić do komputera bytomskich specjalistów od prewencji w Gadu Gadu trzeba wbić numer 101997.

Gadu Gadu z policją

Porozmawiać można w godzinach od 8 do 15 lub też pytanie zostawić - powiadamia "Dziennik Zachodni".

- Jako pierwsi ten system komunikowania się wykorzystali nasi koledzy z komendy stołecznej. Zobaczymy jak to sprawdzi się w Bytomiu. Nie wykluczamy, że w przyszłości na GG będzie można porozmawiać także z funkcjonariuszami z innych miast - wyjaśnia Adam Jachimczak z zespołu prasowego Śląskiej Komendy Policji.

Policja chętnie korzysta z internetu. Na Śląsku od dawna działa anonimowa skrzynka emailowa. Informację o przestępstwie można wysłać wprost ze strony internetowej garnizonu www.policja.katowice.pl. Także tam jest bramka sms-owa na numer ratunkowy 695997997. Korzystają z niej osoby niesłyszące.

Za pośrednictwem strony można też wysłać pytanie do dowolnego wydziału komendy wojewódzkiej. Są tam informacje o tym, jak zdobyć pozwolenie na broń, złożyć skargę, czy też zaciągnąć się do służby. Do tego mnóstwo porad i przydatnych informacji. No i lista osób poszukiwanych przez organy ścigania, zaginionych, a także skazanych przez sądy pijanych kierowców. Do tego policyjne statystyki, raporty, lista miejsc niebezpiecznych na drogach, mapa fotoradarów.

- Za pomocą internetu z naszą garnizonową maskotką Sznupkiem mogą skontaktować się także najmłodsi mieszkańcy regionu. Odpowiada na emaile. Do wyboru jest też bezpłatny numer całodobowego telefonu: 0800222315 - wyjaśnia Adam Jachimczak. Zachęca też do udziału w cyklicznie organizowanych sondach. - To po prostu pomaga nam w pracy - dodaje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gadu Gadu z policją

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl