SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gant Development obniżył prognozy finansowe na 2010 rok

Firma deweloperska, Gant Development, skorygowała w dół prognozy finansowe na 2010 rok. Nowa prognoza zakłada osiągnięcie przychodów na poziomie 256,5 mln zł o 18% mniej wobec 312,76 mln zł pierwotnie oraz zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej na poziomie 47,84 mln zł, czyli o 18% mniej wobec 58,61 mln zł zakładanych wcześniej, poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka zmieniła również swoje szacunki na 2011 rok. Nowa prognoza przychodów zakłada 478,42 mln zł wobec 427,28 mln zł (wzrost o 12%). Z kolei prognoza zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej zakłada osiągnięcie 86,53 mln zł wobec 108,8 mln zł pierwotnie (spadek o 20%).

„Zarząd podjął decyzję o obniżeniu prognoz przychodów i wyników finansowych Grupy z uwagi na następujące czynniki:

- Na podstawie monitoringu realizacji poszczególnych inwestycji stwierdzono, że część przychodów, z uwagi na przesunięcia czasowe w uzyskiwaniu pozwoleń na użytkowanie, ujawni się w kolejnych okresach sprawozdawczych, nie objętym horyzontem prognozy;

- Prognoza przed korektą nie uwzględniała zysków/strat z tytułu przeszacowań, co było niewłaściwe, gdyż mają one spory wpływ na wynik finansowy netto;

- Prognoza przed korektą nie ujmowała wpływu wycen różnic kursowych, co okazało się błędne w przypadku znaczących wahań kursów walut, co miało miejsce w I półroczu 2010 roku (CH Marino oraz niektóre zobowiązania kredytowe są wyceniane w EUR, a wpływ ich wyceny na wynik finansowy jest niebagatelny);

- Skorygowana prognoza przedstawia niższe przychody z działalności budowlanej w horyzoncie prognozy, ze względu na to, że Budopol Wrocław realizuje przede wszystkim kontrakty budowlane dla Grupy Gant Development , które podlegają wyłączeniu na poziomie skonsolidowanego sprawozdania finansowego” – czytamy w komunikacie.

Spółka deweloperska, Gant Development, miała 25,40 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 46,67 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 34,87 mln zł wobec 64,00 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 87,33 mln zł wobec 225,78 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gant Development obniżył prognozy finansowe na 2010 rok

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paula
Obniżył prognozy, ale w sumie i tak mu całkiem dobrze idzie, z tego co wiem spełniło się to co sobie założył i tym sposobem jest w pierwszej trójce w rankingach sprzedaży mieszkań w Polsce.
odpowiedź
User
maciek
to są tylko prognozy, więc jak będzie to się okaże, ja słyszałem że pomimo kryzysu i tak dobrze sobie radzili
odpowiedź
User
wanilia
najważniejsze jest to by mieszkania były wybudowane w terminie a to czy sprzedadzą je wcześniej czy później mniej mnie to interesuje, o ile wiem opóźnień narazie nie ma więc jest dobrze:)
odpowiedź