SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Polska Codziennie” otwiera redakcję we Wrocławiu. „W planach uruchomienie kolejnych”

„Gazeta Polska Codziennie” (Forum) uruchomiła kolejny, czwarty już swój dodatek lokalny - tym razem na Dolnym Śląsku. Otwarto też redakcję dziennika we Wrocławiu, której kierownikiem została Alicja Giedroyć.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, wiceprezes Telewizji RepublikaArticle

Dodatek dolnośląski ma cztery strony. Kierownikiem redakcji została Alicja Giedroyć, która zapowiada współpracę z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i lokalnymi aktywistami, mocno - po raz kolejny - podkreślając odrębność od pozostałych mediów: - Nie zabraknie nas podczas najważniejszych wydarzeń w regionie. Zajmiemy się tematami, które we Wrocławiu nie były dotychczas poruszane - mówi Giedroyć.

Z redakcją będą współpracowali dziennikarze: Dobromiła Wrońska, Magda Groń, Maciej Rajfur oraz Michał Torz. Wydawca wspiera wprowadzanie dodatków kampanią informacyjno - promocyjną, której motywem przewodnim jest hasło „Z myślą o mieszkańcach miasta i regionu. Blisko Ludzi”.

„Gazeta Polska Codziennie” ma już inne lokalne wersje: w regionie łódzkim (uruchomiono go w lipcu br.), mazowieckim (luty 2016 r.) i pomorskim (wrzesień 2016 r.). Grzegorz Tomaszewski, prezes spółki Forum, wydającej „Gazetę Polską Codziennie”, podkreśla, że taka polityka wynika po prostu z wypełniania składanych wcześniej obietnic. - Deklarowaliśmy potrzebę powoływania dodatków regionalnych i rozwoju sieci sprzedaży i realizujemy to. W planach mamy uruchomienie kolejnych - informuje.

Jak się dowiaduje portal Wirtualnemedia.pl, w najbliższych planach jest uruchomienie wielkopolskiego dodatku w Poznaniu. Ma się to stać najpóźniej wiosną 2018 roku.

- W Polsce regionalnej z pewnością brak jest gazet, które reprezentowałyby zwykłych ludzi i polskie interesy - dodaje redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie”, Tomasz Sakiewicz.

Według danych ZKDP w pierwszej połowie br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” wynosiła 18 712 egz.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska Codziennie” otwiera redakcję we Wrocławiu. „W planach uruchomienie kolejnych”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krytyk
Za hajs z katastrofy smoleńskiej baluj ;)
odpowiedź
User
YKK
Zapomnieli o pozyskaniu do zespołu Piotra Rybaka.
odpowiedź
User
Karol
Za 6 milionów złotych od Szyszki to można w każdym mieście wojewódzkim redakcję otworzyć. Chociaż może się wtedy okazać, że ta gazeta będzie miała więcej pracowników niż czytelników.
odpowiedź