SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Sakiewicz po wywiadzie dla WP opisany w sondzie na wPolityce.pl jako „Michnik prawicy chcący złotego pomnika”

Kolejna odsłona sporu między środowiskami „Gazety Polskiej” i „W Sieci”. Redaktor naczelny „GP” Tomasz Sakiewicz w wywiadzie dla Wirtualnej Polski zarzucił braciom Karnowskim koniunkturalizm w kwestii katastrofy smoleńskiej. W sondzie na wPolityce.pl nazwano to „kłamliwym błotem”, a o Sakiewiczu napisano, że „jeśli w tym tempie będzie się frustrował, to już wkrótce wystąpi z żalami na Karnowskich u Michnika i wszystko będzie jasne”.

Michał Karnowski i Tomasz Sakiewicz, fot. TV RepublikaArticle

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” oraz członek zarządu Telewizji Republika, w wywiadzie dla Wirtualnej Polski zamieszczonym w niedzielę wieczorem został zapytany m.in. o zarzut, że kierowane przez niego tytuły dużo zarobiły na opisywaniu katastrofy smoleńskiej. Sakiewicz wyjaśnił, że poświęcono jej tak dużo uwagi, ponieważ zginęło tam wielu jego przyjaciół, pełniących ważne funkcje. -  Czasem to było opłacalne, ale bardzo często było nieopłacalne. Uważałem, że nie można tego tematu zostawić - stwierdził.

- Każdy w życiu ma to, co chce mieć. Chciałem zmieniać Polskę i w pewnej mierze wpływ na te zmiany miałem. Karnowscy chcieli zbudować grupę medialną, która będzie zasobna w pieniądze i też to mają. Mamy pewnie rozbieżne cele w życiu, choć działamy na tym samym polu - dodał Tomasz Sakiewicz.

Dzień po publikacji wywiadu na stronie głównej serwisu wPolityce.pl, związanego z tygodnikiem „W Sieci”, pojawiła się sonda z pytaniem: POMÓŻCIE! Tomasz Sakiewicz znowu, tym razem w Wirtualnej Polsce u Tomasza Machały, nas atakuje. Co mamy z tym zrobić?”.

Zaproponowano cztery odpowiedzi, w których oceniono, że ta wypowiedź Sakiewicza to „kłamliwe błoto”, a o szefie „Gazety Polskiej” wszyscy wiedzą, że „ma wielkie ambicje by zostać jakimś Michnikiem prawicy i będzie atakował każdego, kto nie jest mu podporządkowany. Jest też jasne, że lubi też skłócać ludzi”. Żeby dalej tego nie robił, należałoby „ufundować złoty pomnik pana Sakiewicza, najlepiej wysadzany diamentami. I codziennie bić mu pokłony. To by zaspokoiło jego ego i zapewniło spokój na prawicy”. Ewentualnie można poczekać, bo „jeśli w tym tempie będzie się frustrował, to już wkrótce wystąpi z żalami na Karnowskich u Michnika i wszystko będzie jasne”.

Publicyści „Gazety Polskiej” i „W Sieci” spierali się już o Macierewicza, Smoleńsk i Kurskiego w TVP

Sugestie Sakiewicza i sonda na wPolityce.pl to kolejna odsłona sporu między środowiskami „Gazety Polskiej” i „W Sieci”. W połowie kwietnia br. Piotr Lisiewicz z „GP” zarzucił publicystom „W Sieci” i wPolityce.pl koniunkturalizm oraz nadmierne krytykowanie Antoniego Macierewicza m.in. w kontekście zamieszania wokół Bartłomieja Misiewicza. W odpowiedzi Michał Karnowski wytknął „Gazecie Polskiej” 6 mln zł dotacji na Puszcza.tv i nieuzasadnione próby kształtowania strategii PiS. - Po tym co się stało, straciłem wiarę w nawrócenie tych ludzi - napisał o braciach Karnowskich Tomasz Sakiewicz.

W listopadzie ub.r. Sakiewicz skrytykował „Wiadomości” za niepodanie uzyskanych przez „Gazetę Polską Codziennie” informacji o wynikach sekcji zwłok Lecha i Marii Kaczyńskich oraz za promowanie braci Karnowskich. - Odpowiedzialność i rozsądek nie polega na jeździe po Marzenie Paczuskiej, bo newsa nie puściła. Słabe - skomentował to Michał Karnowski. Niebawem we „W Sieci” negatywnie oceniono artykuł „GPC” o katastrofie smoleńskiej, a Jacek Karnowski skrytykował tekst Niezależna.pl informujący o objęciu nowej funkcji w Telewizji Polskiej przez jego żonę Justynę Karnowską.

Na początku sierpnia br. Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej - początkowo wydawało się, że definitywnie, ale po kilku godzinach odroczono wejście w życie uchwały do rozstrzygnięcia konkursu, w którym Kurski wygrał i utrzymał to stanowisko. Kilku publicystów „W Sieci” natychmiast skrytykowało tę decyzję, za to Tomasz Sakiewicz zarzucił prezesowi TVP, że rozmontowuje zespół Telewizji Republika. W odpowiedzi Marek Pyza stwierdził, że pracownicy sami odchodzą z TV Republika, bo nie są tam doceniani, natomiast Jerzy Targalski zasugerował, że Michał Karnowski i Grzegorz Bierecki poprzez swoją spółkę Syssitia będą produkować programy dla TVP, czemu Karnowski stanowczo zaprzeczył.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sakiewicz po wywiadzie dla WP opisany w sondzie na wPolityce.pl jako „Michnik prawicy chcący złotego pomnika”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Dzieciątka rewolucji się żrą? Jakie to piękne w ten pogodny dzień wieści czytam:)
odpowiedź
User
widz555
Jak zwykle, nie ma o czym pisać to chociaż poskaczemy sobie do gardeł dla wprawy.
odpowiedź
User
Jola
Serce rośnie patrząc jak skaczą prawdziwi polacy skaczą sobie do gardzieli. Ah, ta miłość do bliźniego.
odpowiedź