SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media Sakiewicza dają prenumeratorom serwisy bez reklam

Kierowane przez Tomasza Sakiewicza „Gazeta Polska”, „Gazeta Polska Codziennie” i „Nasze Państwo” w ramach prenumeraty oferują korzystanie bez reklam z ich serwisów internetowych.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, prezes Telewizji RepublikaArticle

Prenumeratorzy dziennika „Gazeta Polska Codziennie”, tygodnika „Gazeta Polska” i miesięcznika „Nasze Państwo” serwisy internetowe tych tytułów mogą przeglądać bez reklam od połowy listopada.

- Oferowane przez nas treści to solidne, sprawdzone informacje o charakterze prawicowo-konserwatywnym. Podejmujemy głębokie analizy najważniejszych wydarzeń społeczno-politycznych, przedstawiamy tematykę historyczną i śledzimy bieżące przemiany społeczne. Nasza redakcja zawsze skupia się na treściach politycznych, społecznych i gospodarczych - podkreślono w informującym o tym komunikacie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jak już podawaliśmy, z początkiem listopada ceny prenumerat wszystkich tych pism - zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej - znacząco wzrosły. W przypadku „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” subskrypcje cyfrowe zdrożały o ok. 100 proc. („GP” na: z 99 do 240 zł, „GPC”: ze 199 do 380 zł), a papierowe o 40-50 proc. („GP” na miesiąc: z 26 do 36 zł, „GPC” z 65 do 98 zł). Nieco mniej podrożały prenumeraty „Nowego Państwa”: roczna w wersji elektronicznej z 59 do 99 zł, a w papierowej - z 99 do 149 zł.

Podwyższono też ceny egzemplarzowe. „Gazeta Polska Codziennie” zdrożała o złotówkę, natomiast „Gazeta Polska” - z 7,50 do 9,90 zł. Tomasz Sakiewicz mówił portalowi Wirtualnemedia.pl, że przez ostatnie dwa lata bardzo mocno podrożał papier, rosną też inne koszty, np. z początkiem przyszłego roku kolejny raz podwyższona zostanie pensja minimalna. - Musimy na to jakoś odpowiedzieć - podkreślił.

Ile zarabiają media Tomasza Sakiewicza

Spółka Niezależne Wydawnictwo Polskie wydająca „Gazetę Polską” w ub.r. przy spadku przychodów o 0,8 proc. do 16,68 mln zł zanotowała 615,7 tys. zł straty netto. Przesądziło o tym wzrost kosztów operacyjnych o prawie 5 proc.

Firma Forum wydająca „Gazetę Polską Codziennie” przy spadku przychodów o 5,8 proc. do 12,43 mln zł i dużo wyższych kosztach miała 2,08 mln zł straty netto. Zaś spółka Słowo Niezależne, wydająca portal Niezależna.pl i miesięcznik „Nowe Państwo”, zwiększyła przychody o 16 proc., ale jej zysk netto zmalał o prawie połowę, do 436,8 tys. zł.

Z kolei Telewizja Republika w ub.r. drugi raz w swojej 10-letniej historii osiągnęła dodatnia rentowność. Przy wzroście przychodów o 10,9 proc. do 19,53 mln zł jej zysk netto zmalał z 228,1 do 33,8 tys. zł.

Nadawca po wyborach parlamentarnych z 2019 roku i prezydenckich z 2020 nie ukrywał w swoich sprawozdaniach, że wyniki były dla niego korzystne. - Słabnące na skutek niższej oglądalności przychody z reklam i telezakupów zostały zastąpione przychodami ze sponsoringu, głównie od spółek SP, ale także podmiotów prywatnych - napisano w raporcie z 2019 roku, dodając, że utrzymanie władzy przez PiS „również miało stabilizujący wpływ na sytuację spółki”.

Dołącz do dyskusji: Media Sakiewicza dają prenumeratorom serwisy bez reklam

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zła decyzja!
To takie rozdawnictwo, rozrzutność, bardzo nieprzyjemnie i niedobrze budżetowo!
odpowiedź