SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W „Gazecie Polskiej” szef MON przeprasza za raport o WSI

W nowym numerze „Gazety Polskiej” (Niezależne Wydawnictwo Polskie) zamieszczono przeprosiny ministra obrony narodowej dla gen. bryg. w st. sp. Stanisława Świtalskiego za nieprawdziwe informacje o nim w raporcie z likwidacji WSI. To realizacja prawomocnego wyroku sądowego sprzed prawie sześciu lat.

Antoni Macierewicz, fot. PAP/Radek Pietruszka Antoni Macierewicz, fot. PAP/Radek Pietruszka

W komunikacie minister obrony narodowej, działając w imieniu Skarbu Państwa, przeprasza gen. bryg. w st. sp. Stanisława Świtalskiego za zamieszczenie jego nazwiska w Raporcie o likwidacji WSI „w kontekście działań wypełniających znamiona czynów niezgodnych z prawem” oraz za „podanie nieprawdziwej i niezweryfikowanej informacji o tym, że Pan gen. Stanisław Świtalski, działając jako członek Rady Fundacji Pro Civili, poprzez swoje działania dopuścił się wskazanych czynów”.

Minister wyraził „głębokie ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych Pana gen. Stanisława Świtalskiego”.

Dlaczego zamieszczono te przeprosiny? - Jednym z obowiązków Ministra Obrony Narodowej jest wykonywanie prawomocnych orzeczeń sądów - zaznaczono. Wskazano, że prawomocny wyrok w procesie wytoczonym przez gen. Świtalskiego zapadł 21 czerwca 2018 roku.

Szefem Ministerstwa Obrony Narodowej od stycznia 2018 do grudnia ub.r. był Mariusz Błaszczak. Natomiast z likwidacji WSI został przygotowany przez zespół na czele z Antonim Macierewiczem. Dokument w połowie 2006 roku przekazano prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który w lutym 2017 roku zlecił publikację go w Monitorze Polskim.

CZYTAJ TEŻ: TVP chce od TV Republika 250 tys. zł za program zamiast „Wiadomości”

Według danych Polskich Badań Czytelnictwa w czwartym kwartale ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 18 995 egz., o 1,9 proc. więcej niż przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: W „Gazecie Polskiej” szef MON przeprasza za raport o WSI

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kooooo
ten pan na zdjeciu jest psychicznie chory Ps wszyscy politycy powinni przechodzi przymusowe badania psychiatryczne
7 3
odpowiedź