SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gazeta Poznańska zbiera krew

Z inicjatywy Gazety Poznańskiej oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu i Kaliszu od 1 czerwca trwa wielka letnia akcja zbiórki krwi wśród mieszkańców Wielkopolski.

Lato jest okresem wzrostu częstotliwości  wypadków w stosunku do innych pór roku. Większe jest zatem zapotrzebowanie na krew. Tymczasem nawet regularni dawcy wyjeżdżają na wakacje, a nowych ochotników nie przybywa. Krew potrzebna jest zawsze, ale w okresie wakacji staje się tym cenniejsza, a jej brak może zdecydować o życiu pacjenta.

Celem wspólnej akcji Gazety Poznańskiej i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, odbywającej się pod hasłem „Moja Krew ratuje życie”, jest nie tylko zebranie jak największej ilości krwi, ale pobudzenie  inicjatywy honorowego krwiodawstwa. Punkty poboru krwi organizowane są w obiektach użyteczności publicznej lub w specjalnie do tego celu przeznaczonych samochodach – stacjach poboru krwi.

Akcji towarzyszy rozdawnictwo ulotek informacyjnych, promocja radiowa oraz rozdawnictwo specjalnej limitowanej serii koszulek z logo „Moja krew” i wybraną grupą krwi. Trzy razy w tygodniu na łamach Gazety Poznańskiej ukazują się publikacje związane z przebiegiem akcji i załączonym licznikiem zebranych litrów krwi. Do chwili obecnej zebrano  ponad 950 litrów. Zakończenie akcji zaplanowano na koniec września.

 Gazeta Poznańska jest dziennikiem regionalnym wydawanym  przez Oficynę Wydawniczą Wielkopolski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gazeta Poznańska zbiera krew

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl