SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„GW” o zmianie naczelnego „Gazety Wrocławskiej”. Kania: nie będę tego komentowała

Redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej” (Polska Press Grupa) Arkadiusz Franas jeszcze w maju ma stracić stanowisko, a na jego miejsce przyjdzie Alicja Giedroyć, była dziennikarka „Wieczoru Wrocławia” i „Gazety Polskiej Codziennie” - opisuje „Gazeta Wyborcza”. To nie wszystko: nowa naczelna ma przyprowadzić do tytułu swoich współpracowników, w tym osoby związane z "Gazetą Polską". - Nie będę tego komentowała - mówi nam Dorota Kania, członkini zarządu Polska Press.

Article

Wrocławska mutacja „Gazety Wyborczej” pisze, że dni redaktora naczelnego należącej do Polska Press „Gazety Wrocławskiej” są policzone: jeszcze w maju ma pożegnać się z zajmowanym od 11 lat stanowiskiem. Takie głosy według „GW” dobiegają zarówno z redakcji tytułu, jak i z wrocławskiej centrali Prawa i Sprawiedliwości.

- Dawno ustalone zostało, że naczelną „Wrocławskiej” zostanie Alicja Giedroyć. Poza nią nie ma żadnych innych kandydatów do objęcia tej funkcji – mówi dziennikarzowi „Wyborczej” anonimowo jeden z posłów rządzącej partii.

Alicja Giedroyć to dziennikarka pracująca przed laty w „Wieczorze Wrocławia”, w „Słowie Polskim – Gazecie Wrocławskiej”, a następnie (od 2017 roku, czyli od chwili otwarcia) w dolnośląskim dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”, któremu szefowała. Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, wymieniana jako naczelna Giedroyć ma do „Gazety Wrocławskiej” przyjść z gronem własnych współpracowników – przyjść ma z nią m.in. Magdalena Groń, również w przeszłości związana z „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie”.

Zapytaliśmy członkinię zarządu Polska Press Dorotę Kanię o odniesienie się do ustaleń „Gazety Wyborczej”. - Nie będę tego komentowała - powiedziała.

Od kilku tygodni trwają roszady personalne w niektórych redakcjach Polska Press. W drugiej połowie kwietnia nowo utworzoną funkcję dyrektora ds. redakcji objęła Anna Zapert, poprzednio związana z Telewizją Republika, a rezygnacje złożyli wiceprezes wydawnictwa Dariusz Świąder i członkini zarządu Magdalena Chudzikiewicz.

Pod koniec kwietnia Dorota Kania zdecydowała o zmianie trzech redaktorów naczelnych dzienników Polska Press. W „Dzienniku „Zachodnim” Marka Twaroga zastąpił Grzegorz Gajda, poprzednio związany z TVP3 Katowice i Radiem EM. Twaróg pożegnał się na łamach z czytelnikami. - Odchodzę z podniesionym czołem. Zawsze hołdowałem idei niezależnego dziennikarstwa - stwierdził.  Na początku maja z „Dziennika Zachodniego” po 33 latach pracy zdecydował się odejść Janusz Szymonik przez wiele lat zastępca redaktora naczelnego. Z kolei we wtorek nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa Polska press Grupy: Marcina Deca zastąpił wyłoniony w konkursie Tomasz Przybek.

Według danych ZKDP średnie płatne rozpowszechnianie „Gazety Wrocławskiej” w grudniu 2020 roku wyniosło 7 026 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „GW” o zmianie naczelnego „Gazety Wrocławskiej”. Kania: nie będę tego komentowała

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Pisowski walec jedzie dalej
odpowiedź
User
Tomm
Pisowski walec jedzie dalej
Bardzo dobrze !!!
odpowiedź
User
Dez
No i dobrze może w końcu będzie to gazeta Wrocławska a nie tuba Urzędu MiejskGego
odpowiedź