SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Wyborcza” drożeje w piątki i soboty

Od 8 kwietnia piątkowe i sobotnie wydania „Gazety Wyborczej” (Agora) zdrożeją o 1 zł. Z początkiem br. wzrosły ceny numerów „GW" ukazujących się od wtorku do piątku.

Article

W piątki cena „Gazety Wyborczej” wzrośnie z 6,99 do 7,99 zł, a w soboty - z 7,99 do 8,99 zł.

Agora uzasadnia to rosnącymi kosztami wydawniczymi. - W 2022 r. rosną ceny papieru do druku gazet, którego dostępność w Europie jest bardzo niska, a także koszty produkcji tradycyjnych egzemplarzy dziennika - głównie z uwagi na wyższe ceny energii oraz paliw i transportu - opisano w komunikacie firmy.

Z początkiem stycznia o 1 zł podwyższono ceny numerów „Gazety Wyborczej” ukazujących się do wtorku do piątku.

Agora zaznacza, że w prenumeracie teczkowej „GW” miesięczna cena wynosi 129,90 zł.

Spada sprzedaż drukowanej „GW”, w górę subskrypcje cyfrowe

W ub.r. przychody ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” zwiększyły się o 1,7 proc. do 100,5 mln zł, a wpływy reklamowe - o 13,4 proc. do 58,5 mln zł.

Według danych PBC w czwartym kwartale ub.r. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej”  w tradycyjnej formie (w większości papierowej) wynosiło 56 975 egz., o 13,24 proc. mniej niż rok wcześniej.

Z drugiej strony na koniec ub.r. z subskrypcji cyfrowej „Gazety Wyborczej” na koniec ub.r. korzystało już 286 tys. użytkowników, wobec 262,2 tys. na koniec września ub.r. W komunikacie „GW” podano, że subskrybenci najczęściej wybierali pakiet Premium (najdroższy jest pakiet Klubowy, a najtańszy Podstawowy). Ofertę z trzema pakietami wprowadzono w styczniu ub.r.

W prezentacji inwestorskiej Agora poinformowała, że przychody z subskrypcji cyfrowej „Gazety Wyborczej” poszły w górę rok do roku o prawie 24 proc. (nie wskazano, do jakiej kwoty).

W czwartym kwartale ub.r. grupa kapitałowa Agora przy wzroście przychodów o 56,7 proc. do 351,7 mln zł osiągnęła 24,2 mln zł zysku netto, to jej pierwszy kwartalny zysk netto od dwóch lat. Całoroczna strata netto holdingu zmalała ze 130,2 do 46,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” drożeje w piątki i soboty

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zcytelnik
Ilość subskrypcji cyfrowych to kompletna bzdura finansowa i żaden zysk dla gazety, dlatego nie chce ona podać tej kwoty. Rozdawane prawie za darmo nie wpływają na dochody. Wyborcza z ekonomicznego punktu widzenia powinna być zamknięta, jest kulą u nogi Agory. Tylko nikt nie ma odwagi tego zrobić, agonio trwaj!!!
44 81
odpowiedź
User
Sebastian
Już chyba tej gazety nie będę kupować ze względu na cenę. Ta cena jest dla ludzi kochających luksus niż dla zwykłych ludzi. Już wolę wejść na stronę www Gazety Wyborczej niż kupić samą gazetę w kiosku.
22 26
odpowiedź
User
anna
Ich trzymają przy życiu samorządy, które abonują GW.
30 33
odpowiedź