SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Wyborcza” i TVN bez akredytacji na Marsz Niepodległości, powodem „niespełnianie standardów społeczności”

Organizatorzy Marszu Niepodległości poinformowali, że jedynymi mediami, którym nie przyznano akredytacji na to wydarzenie, są „Gazeta Wyborcza” i TVN. Jako powód podano „niespełnianie standardów społeczności Marszu Niepodległości”.

fot. facebook.com/MarszNiepodleglosci Article

O nieprzyznaniu akredytacji „Gazecie Wyborczej” i TVN poinformowano na facebookowym fanpage’u Marszu Niepodległości. Brak takiej akredytacji w praktyce oznacza, że przedstawiciele obu redakcji nie będą mogli wejść do stref wydzielonych podczas marszu, np. w pobliże sceny na błoniach Stadionu Narodowego, gdzie zakończy się pochód.

Organizatorzy marszu zaznaczyli, że o akredytacje wystąpiło 20 redakcji różnych mediów. Do wpisu dodano grafikę atakującą „GW” i TVN.

 

Organizatorem marszu jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Pochód ruszy w piątek o godz. 14 z Ronda Dmowskiego, a potem Alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego przejdzie w okolice Stadionu Narodowego.

Hasło główne tegorocznego marszu to „Polska bastionem Europy”.

Niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze skrytykowali nieprzyznanie akredytacji „Gazecie Wyborczej” i TVN. Przypomnieli, że niedawno narodowcy protestowali, że fanpage ich marszu został zablokowany przez Facebooku, zorganizowano nawet w tej sprawi pikietę pod warszawskim biurem portalu.

- Blokady na Facebooku są beee, bo to cenzura prewencyjna. Ale odmawianie akredytacji mediom już cacy - napisała Sylwia Czubkowska z „Dziennika Gazety Prawnej”. - Facebook blokować narodowców, zła Facebook. Narodowcy cenzurować GW i TVN. Dobry narodowcy Kali to lubić - stwierdził Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”. - To nie oznacza, że w ogóle nie mogą relacjonować. My dostaliśmy i to upoważnia wejście, w jakieś niezidentyfikowane strefy - zaznaczył jego redakcyjny kolega Marcin Dobski. - Akredytacja na uliczną imprezę? Wątpliwy pomysł. Segregacja? Jak Owsiak segregował to było dobrze? - zapytał Bartłomiej Maślankiewicz, przypominając jak Jerzy Owsiak na początku ub.r. wyprosił z konferencji prasowej WOŚP reportera TV Republika, za co został mocno skrytykowany przez wielu dziennikarzy.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” i TVN bez akredytacji na Marsz Niepodległości, powodem „niespełnianie standardów społeczności”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
j
Pochód ruszy w środę o godz. 14 a Ronda Dmowskiego, a potem Alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego przejdzie w okolice Stadionu Narodowego.

Szczególnie, że dziś czwartek, a 11 jest jutro.
23 9
odpowiedź
User
prawnik
Hasło główne tegorocznego marszu to „Polska bastionem Europy”.


Bastion zawsze obrywa od pocisków nadlatujących z różnych kierunków. Kiepsko być bastionem.

Wolałbym "Polska Uniwersytetem Europy", "Polska fabryką Europy", "Polska kurortem Europy".
33 16
odpowiedź
User
widz555
Wolność zgromadzeń jest, a wolności prasy już nie ma?
Nie wiem o jaki bastion im chodzi w tym haśle marszu, bo jak na razie to mamy tradycyjne polskie piekiełko.
32 19
odpowiedź
User
I tyle
No rzeczywiście, trudno spełniać standardy "brunatnej" społeczności"....
29 28
odpowiedź
User
krowa kalego
Facebook kasować konta narodowców - źle.
Narodowcy nie dawać akredytacji wybranym mediom - dobrze.
41 19
odpowiedź