SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” ma sprostować artykuł o rządach Grzegorza Biereckiego w SKOK-ach

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Agora ma zamieścić na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej” sprostowanie informacji, jakoby Grzegorz Bierecki przez 20 lat kierował wszystkimi SKOK-ami w Polsce. Orzeczenie jest na razie nieprawomocne.

Wyrok sądu dotyczy artykułu Macieja Samcika i Bianki Mikołajewskiej zamieszczonego w „Gazecie Wyborczej” w ub.r., zaraz po opublikowaniu pierwszego raportu Komisji Nadzoru Finansowego na temat SKOK-ów, krytycznie oceniającego ich sytuację. Dziennikarze napisali m.in., że raport jest „podsumowaniem 20 lat rządów w SKOK-ach Grzegorza Biereckiego”.

Jednak Bierecki był prezesem i przewodniczącym rady nadzorczej jedynie Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. Pozostałe 54 działające w Polsce SKOK-i są odrębnymi spółkami i mają własne zarządy i rady nadzorcze.

Dlatego Krajowa SKOK pozwała „Gazetę Wyborczą”, domagając się zamieszczenia sprostowania informacji o rządach Biereckiego w SKOK-ach. Jak podał serwis wPolityce.pl, Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do tego pozwu, orzekając, że „GW” ma opublikować takie sprostowanie na pierwszej stronie.

Orzeczenie jest nieprawomocne. Biuro prasowe Agory nie odpowiedziało na nasze pytanie, czy spółka wniesie apelację.

W I kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 177 834 egz. (według ZKDP - zobacz dane wszystkich dzienników ogólnopolskich).

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” ma sprostować artykuł o rządach Grzegorza Biereckiego w SKOK-ach

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:P
Oczywiscie, ze nie rzadzil. Po prostu przez 20 lat przychodzil, siadal za biurkiem CEO i bral pensje.

Ale zeby byl szefem, paaaaanie, to jakies plotki.

odpowiedź
User
setti
artykuł prostujący powinien mieć tytuł: Nam nie jest wszystko jedno - kłamiemy zawsze, kłamiemy wszędzie... a sprzedaż ciągle spada .....
odpowiedź
User
Kusznier
@setti
Tak jakby media związane z prawicą mówiły/pisały całą prawdę i tylko prawdę...
odpowiedź