SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Wyborcza”: środki z prenumeraty cyfrowej przeznaczymy na sadzenie drzew

„Gazeta Wyborcza” (Agora) zaczęła akcję, w ramach której środki ze sprzedaży płatnej prenumeraty jej serwisów internetowych i wydań cyfrowych zostaną przeznaczone na sadzenie drzew w miastach.

Article

W ramach akcji „Czytaj ‘Wyborczą’, posadź drzewo” zespół „Gazety Wyborczej” zachęca do wykupywania płatnej prenumeraty jej serwisów internetowych i wydań cyfrowych, zapewniając, że środki z tego tytułu zostaną przeznaczone na sadzenie drzew w miastach.

- My prowadzimy rozmowy z miastami w sprawie samego sadzenia. Ceny są różne - między 300 zł a 1800 zł (zależy od tego, jak duże to drzewo, gdzie stoi, jak długo trzeba się nim opiekować). Kiedy będziemy znali budżet, wyślemy do wszystkich prenumeratorów, którzy wzięli udział w akcji maila z wytypowanymi przez nas propozycjami miejsc. To oni zdecydują, gdzie i na jakie drzewa powędrują pieniądze - czytamy w opisie akcji.

- Pamiętaj: nie tylko pomagasz posadzić drzewo, ale też zyskujesz pełen dostęp do wszystkich serwisów „Wyborczej”! Jeśli masz aktywną prenumeratę, możesz teraz kupić kolejną i pomóc zasadzić drzewo. Twój okres dostępu do serwisów „Wyborczej” po prostu się wydłuży - dodają przedstawiciele „GW”.

Nie podano, jak długo będzie trwała ta akcja. Nadal można wykupić prenumeratę cyfrową „Gazety Wyborczej” w wariancie, w którym wpływy nie zostaną przeznaczone na sadzenie drzew.

W „Gazecie Wyborczej” w mocno krytycznym tonie opisywane są konsekwencje nowelizacji ustawy, na mocy której od początku br. na działkach prywatnych można wycinać drzewa bez zezwolenia urzędników. Na łamach „GW” wycinki przeprowadzone po wejściu z życie tych przepisów wielokrotnie określano jako „rzeź drzew”. W weekendowym wydaniu dziennika znalazł się tekst o zaletach drzew, w którego zapowiedzi napisano: „Każde drzewo daje lepszą zmianę niż 500+”.

„Gazeta Wyborcza” regularnie prowadzi różne akcje promujące jej prenumeratę cyfrową. Przykładowo w lutym cenę prenumeraty obniżono o 30 proc.

Na koniec ub.r. z prenumeraty korzystało prawie 100 tys. użytkowników. Zarząd Agory spodziewa się, że na koniec br. ich liczba wzrośnie do 110 tys., zwiększą się też średnie wpływy ze sprzedanych prenumerat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza”: środki z prenumeraty cyfrowej przeznaczymy na sadzenie drzew

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kombinujcie
już widzę te drzewa. może wy nam w końcu pomożecie odetchnąć - wyparowując. akurat uzyskanie dostępu do tych serwisów nie jest takie zachęcające.
jesteście gotowi na dyskusje? nie sądzę. ja waszych drzew nie widzę.
32 22
odpowiedź
User
Polak
Środki z prenumerat? To ile tych drzew będzie? Ze 3?
41 20
odpowiedź
User
x
Jak Agora chce nam dać odetchnąć, to nie zamknie GW. Mało rzeczy powoduje tak duszną i ciężka atmosferę w kraju.
42 21
odpowiedź
User
Patryjota
Jak Agora chce nam dać odetchnąć, to nie zamknie GW. Mało rzeczy powoduje tak duszną i ciężka atmosferę w kraju.

Właśnie. Wystarczy czytać memy żeby wiedzieć kto jest prawdziwym polakiem. Oni by chcieli rzebym przeczytał stronę albo dwie artykółu. Przecierz to zajeńcie na dwa dni jest.
17 30
odpowiedź
User
@Ryszard
nie potwierdzam. nie zaprzeczam. że ja nazistka oczywiście. nie boję się tego typu sformułowań akurat. nie mam aż tyle na sumieniu. niektórzy nawet sumienia nie mają. wasze uwagi nie mają żadnego jak dla mnie znaczenia.
nie ja tworzę rzeczywistość.
9 16
odpowiedź