SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Gazeta Wyborcza", RMF FM i Radio ZET najczęściej cytowane. Wysoko Wirtualnemedia.pl

W październiku br. najczęściej cytowanym polskim medium była "Gazeta Wyborcza". Wśród serwisów internetowych liderem był wpolityce.pl, a w czołówce tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

Article

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w październiku br. na fotelu lidera znalazła się "Gazeta Wyborcza", wyprzedzając dwie stacje radiowe - RMF FM oraz Radio ZET. Na kolejnych miejscach uplasowały się dziennik "Rzeczpospolita" oraz telewizja TVN24.

W Top 15 zestawienia znalazło się w sumie 9 tytułów prasowych, 3 stacje telewizyjne, 2 rozgłośnie radiowe i 1 portal internetowy.

W mediach często poruszane były w październiku kwestie związane z debatami telewizyjnymi pomiędzy rywalizującymi ze sobą przedstawicielami partii politycznych. Szeroko komentowano echa afery podsłuchowej oraz wyznanie księdza Krzysztofa Charamsy na temat jego orientacji homoseksualnej.

W rankingu najczęściej cytowanych tytułów prasowych, za "Gazetą Wyborczą” i "Rzeczpospolitą" znalazł się "Newsweek", który był liderem wśród tygodników i dwutygodników. Natomiast miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, był "Forbes".

 

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, a na trzeciej - Polsat News.

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie RMF FM, a na kolejnych miejscach znalazły się Radio ZET i PR1.

Wśród najczęściej cytowanych portali na pierwszym miejscu sklasyfikowano wpolityce.pl, za którym uplasowały się Onet.pl i sportowefakty.pl. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl powoływano się 29 razy.

Z kolei najczęściej cytowanym medium regionalnym w październiku br. było Radio Szczecin. Na drugim miejscu znalazło się Radio Kraków, a na trzecim - Radio Koszalin.

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 5175 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-31 października 2015 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z innych mediów 5207 razy (3255 razy w prasie, 1118 w telewizji i 834 w radio). Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVPinfo, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN Turbo, TVN Meteo, Polsat, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie/RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Gazeta Wyborcza", RMF FM i Radio ZET najczęściej cytowane. Wysoko Wirtualnemedia.pl

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tgg
a jakie to ma znaczenie że ktoś tam jakiś bełkot zacytował ??????
15 12
odpowiedź
User
ziom
Tylko w tradycyjnych mediach, w sieci mają niewiele do powiedzenia ;)))
8 8
odpowiedź