SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Gazeta Wyborcza” zaoferuje płatny staż w ramach programu Google News Initiative Fellowship

„Gazeta Wyborcza” weźmie udział w tegorocznej edycji Google News Initiative Fellowship - programu organizowanego przez Europejskie Centrum Dziennikarstwa (EJC) dla młodych dziennikarzy. W ramach inicjatywy jedna osoba ma szansę odbyć płatny staż dziennikarski w dziale danych dziennika.

Biura redakcji „Gazety Wyborczej” w WarszawieArticle

Google News Initiative Fellowship, organizowany w krajach Unii Europejskiej przez Europejskie Centrum Dziennikarstwa oferuje studentom różnych kierunków studiów, możliwość odbycia płatnego stażu w wybranej redakcji, biorącej udział w programie.

Celem kształcenia w ramach Europejskiego Centrum Dziennikarstwa ma być stawianie nacisku na jakościowe dziennikarstwo w erze cyfrowej i wykształcenie nowego pokolenia dziennikarzy.
 
„Gazeta Wyborcza” dołączyła do tegorocznej edycji GNI Fellowship jako do tej pory jedyny partner medialny z Polski. Staż w redakcji dziennika będzie można odbyć w dziale danych, wydającym dwa serwisy: Sonar.Wyborcza.pl i BIQdata.Wyborcza.pl, w terminie czerwiec – wrzesień br.

W ramach tegorocznej edycji programu, kilkadziesiąt osób, wybranych spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, zostanie zaproszonych na płatne ośmiotygodniowe staże wakacyjne w 40 redakcjach informacyjnych w 11 krajach europejskich: Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii oraz – po raz pierwszy w historii – w Polsce. W programie biorą udział m.in. brytyjski dziennik „The Guardian”, francuska agencja prasowa AFP, fiński publiczny nadawca radiowo-telewizyjny Yle czy irlandzki portal TheJournal.ie.

Płatny staż, jednodniowe szkolenie w Brukseli

Wszyscy stażyści mają otrzymać wynagrodzenie za swoją pracę (kwota ustalana będzie indywidualnie przez każdą redakcję). Studenci mają także otrzymać opiekę mentorską Europejskiego Centrum Dziennikarstwa i wziąć udział w jednodniowym szkoleniu w Brukseli.

Zgłoszenia do programu stażowego GNI Fellowship odbywają się przez stronę journalismfellowships.eu/apply. Aplikować mogą studenci studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, którzy myślą o rozpoczęciu kariery w mediach. Termin nadsyłania zgłoszeń to 1 kwietnia br.

Więcej informacji na temat programu, partnerów medialnych oraz kryteriów zgłaszania się znaleźć można na stronie journalismfellowships.eu.

Dzięki tej inicjatywie jedna osoba, wybrana spośród zgłoszonych kandydatów, odbędzie ośmiotygodniowy płatny staż dziennikarski w dziale danych „Gazety Wyborczej”. Aplikacje do programu można przesyłać do 1 kwietnia br.

Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 94 527 egz., o 14,8 proc. mniej niż rok wcześniej.

Natomiast portal Wyborcza.pl w listopadzie ub.r. zanotował 7 mln realnych użytkowników i 63,29 mln odsłon, wobec 5,99 mln użytkowników i 56,36 mln odsłon w listopadzie 2107 roku (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Wyborcza” zaoferuje płatny staż w ramach programu Google News Initiative Fellowship

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stan
Płatny staż przez stażystę chyba hahahah
odpowiedź
User
kali
Redakcje, nie tylko Wyborcza, chciwością zafundowały sobie upadek zawodu. Nie jest ich żal.
odpowiedź
User
olo
Tam 2/3 tzw. dziennikarzy to przecież stażyści
odpowiedź