SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canal+ z prawami do ligi angielskiej do 2028 roku

Canal+ zachował we Francji i czterech innych krajach prawa do transmisji Premier League do 2028 roku.

fot. Viaplay Article

Canal+ przedłużył prawa do transmisji jednej z najlepszych lig Europy we Francji, Szwajcarii, Czechach, Słowacji i Wietnamie. Francuski nadawca kodowany ma już prawa do pokazywania rozgrywek do 2025 roku.

Zobacz: Canal+ łączy siły z operatorem telekomunikacyjnym

Komentując odnowienie umowy, Maxime Saada, prezes i dyrektor generalny Grupy Canal+, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni nabyciem wyłącznych praw do transmisji Premier League w kilku kluczowych regionach Grupy. Przede wszystkim jest to źródło wielkiej przyjemności dla naszych abonentów, którzy jednomyślnie uznają Premier League za najbardziej konkurencyjne mistrzostwa w Europie, w których biorą udział najlepsze kluby i zawodnicy na świecie. Nie byłoby to możliwe bez wzorowej pracy naszych zespołów, których profesjonalizm podziwiam”.

Jacques du Puy, dyrektor generalny Canal+ International, dodał: „Premier League jest mocnym filarem naszej strategii nadawczej w Wietnamie i Szwajcarii od ponad 10 lat, a niedawno została uruchomiona w Czechach i na Słowacji, gdzie spotkała się już z szerokim uznaniem przez naszych klientów. Dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy nadal dostarczać naszym abonentom rozrywki relacjami z tego wyjątkowego konkursu”.

Paul Molnar, dyrektor ds. mediów w Premier League, powiedział: „Premier League jest zachwycona przedłużeniem naszej wieloletniej współpracy z Canal + do końca sezonu 2027/28. Canal+ jest wyjątkowym partnerem, który w dalszym ciągu zapewnia wiodący na rynku i innowacyjny zasięg na swoich istniejących i nowych platformach cyfrowych. Nie możemy się doczekać, aż Canal+ nadal będzie siedzibą Premier League na tych ważnych terytoriach”.

Premier League w Canal+ i Viaplay

W Polsce od 25 lat angielska Premier League jest obecna na sportowych antenach Canal+.

Na mocy porozumienia z poprzedniego roku przez sezony 2022/23, 2023/24 i 2024/25 dwa czołowe mecze tej ligi rozgrywane w każdej kolejce są dostępne na żywo na kanałach Canal+.

Wszystkie mecze można oglądać w serwisie Viaplay.

Viaplay wprowadza istotną zmianę

Niedawno informowaliśmy o rozczarowujących wynikach finansowych Viaplay. Choć w II kwartale przychody firmy były o 16 proc. większe niż przed rokiem (4,6 mld koron szwedzkich), to firma odnotowała 6,5 mld straty operacyjnej i 5,9 mld straty netto. Poza Skandynawią liczba subskrybentów platformy w ciągu ostatniego kwartału zmniejszyła się z 2,9 mln do 2,56 mln, choć nad Wisłą nieco się zwiększyła. Platforma zamierza skupić się na krajach skandynawskich i Holandii i zakończyć działalność w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia).

W Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii możliwe jest ograniczenie działalności, sprzedaż całego biznesu, wycofanie się lub znalezienie partnera. Viaplay planuje też zwolnienie ponad 25 proc. pracowników. W dniu ogłoszenia słabych wyników, o nabyciu 12 proc. udziałów w Viaplay poinformowała Grupa Canal+. Wcześniej największym udziałowcem był Norges Bank, który posiadał 9,7 proc. akcji. Tydzień temu Grupa PPF kupiła 6,3 proc. udziałów w Viaplay. Firma przez spółkę Central European Media Enterprises (CME) jest właścicielem ponad 40 kanałów telewizyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród nich są czeska TV Nova, słowacka Markiza, rumuńska Pro TV, bułgarska bTV czy chorwacka RTL Televizija.

„Dążymy do optymalnych rozwiązań, w tym partnerstw”

Viaplay nie zdradza czy są prowadzone negocjacje w sprawie sprzedaży polskiego biznesu albo poszczególnych praw. Wśród potencjalnych chętnych wymienia się Canal+, Polsat/Eleven Sports, Telewizję Polską, a nawet Amazon Prime Video.

- Jako Viaplay Group 20 lipca br. ogłosiliśmy nową strategię biznesową, zapowiadając wprowadzenie nowego planu strategicznego, w ramach którego planujemy skoncentrować się na rynkach skandynawskich, Holandii oraz działalności Viaplay Select. Zainicjowaliśmy również strategiczny audyt pozostałych rynków międzynarodowych, w tym Polski, gdzie dążymy do wypracowania optymalnych rozwiązań, obejmujących również nawiązanie partnerstw. Do tego czasu kontynuujemy naszą działalność, a nasi klienci mogą korzystać z pełnej oferty platformy Viaplay. O wszelkich zmianach i aktualizacjach będziemy informować na bieżąco. Jednocześnie zapraszamy do oglądania rozgrywek Premier League, która startuje już 11 sierpnia oraz Bundesligi, która rozpoczyna sezon tydzień później, 18 sierpnia. Wszystkie mecze Premier League i Bundesligi wyłącznie na Viaplay - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Viaplay.

Viaplay nie zamierza oszczędzać na obsłudze transmisji

Niedawno informowaliśmy, że Viaplay w 2024 roku ograniczy produkcję filmów i seriali fabularnych. - Wiele filmów i seriali, do których prawa nabyliśmy i tych, które wyprodukowaliśmy, okazało się nieopłacalnych – powiedział CEO Viaplay Jørgen Madsen podczas ogłoszenia wyników finansowych drugiego kwartału. - To nie są słabe produkcje, ale komercyjnie nieatrakcyjne – wyjaśnił.

Czy dojdzie do zmian w sposobie pokazywania Bundesligi, Premier League i innych rozgrywek? Są planowane oszczędności czy redukcja liczby dziennikarzy obsługujących te wydarzenia? - Sport stanowi kluczową część oferty Viaplay w Polsce. Prezentujemy transmisje z najważniejszych wydarzeń sportowych, takich jak wyścigi Formuły 1, gale KSW, mecze Premier League, Bundesligi, rozgrywki Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy UEFA, czy trwające właśnie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet - FIFA Women’s World Cup 2023. W nadchodzącym sezonie Premier League oraz Bundesligi nie planujemy zmian w sposobie realizacji naszych transmisji w porównaniu z poprzednimi edycjami tych rozgrywek. Użytkownicy Viaplay będą mogli obejrzeć z polskim komentarzem wszystkie mecze ligi angielskiej i niemieckiej w nadchodzącym sezonie. Nasi komentatorzy, eksperci oraz reporterzy będą również obecni na stadionach Premier League i Bundesligi podczas najważniejszych wydarzeń w danej kolejce. Podobnie jak w poprzednim sezonie, każdą serię spotkań piłkarskich rozgrywek będzie podsumowywać Magazyn Premier League i Magazyn Bundesligi z udziałem naszych ekspertów - zapewnia Viaplay.

Dołącz do dyskusji: Canal+ z prawami do ligi angielskiej do 2028 roku

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Viaplay tylko na Xbox
W Polsce Viaplay zwiększa subskrybentów więc nie widzę powodu do wycofania platformy. WM pieprzycie hipolicie
0 0
odpowiedź
User
kuty
bardzo ważne info dla polskiego widza ;) ;)
11 3
odpowiedź
User
EMTE
Robią z ludzi debili pseudodziennikarzyki z WM.
0 0
odpowiedź