SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gdzie polscy internauci dyskutują o bankach? Bankier.pl i Gazeta.pl

W wakacje ponad połowa dyskusji o bankach w polskim internecie odbywała się na forach portali Bankier.pl i Gazeta.pl. Fora i blogi były do tego wykorzystywane o wiele częściej niż serwisy społecznościowe i mikroblogowe.

Gdzie polscy internauci dyskutują o bankach? Bankier.pl i Gazeta.pl

Z analizy firm IRCenter i SoInteractive wynika, że od czerwca do sierpnia br. 62 proc. wszystkich dyskusji o bankach w polskim internecie miało miejsce na forach portali Bankier.pl i Gazeta.pl. Najwięcej miejsca użytkownicy poświęcili mBankowi (19 proc. udziału), PKO BP (9,9 proc.) i BZ WBK (9,7 proc.). Co ciekawa, o ile marka mBank najczęściej występowała na forum.gazeta.pl (19 proc. udziału), o tyle na bankier.pl/forum największym zainteresowaniem cieszył się BZ WBK (18,7 proc.).


Ogółem dwie trzecie wszystkich dyskusji o bankach odbywało się na forach i blogach, a jedynie 30 proc. - w serwisach społecznościowych i mikroblogowych. Na samych forach rozmawiano przede wszystkim o kontach osobistych (29 proc. wszystkich dyskusji), kredytach (14 proc.) oraz przelewach (10 proc.). W rozmowach na temat kont osobistych przywoływano przede wszystkim mBank (29 proc. udziału we wszystkich wystąpieniach marek bankowych), Alior Bank (9 proc.) i PKO BP (8 proc.). Natomiast w kontekście kredytów najczęściej występowały mBank (14 proc.) i PKO BP (10 proc.).


Wśród dyskusji o kredytach prowadzonych na forach połowa dotyczyła kredytów hipotecznych.Analiza została przeprowadzona w oparciu o badanie NetTrack MillwardBrown SMG/KRC (z fal badania pomiędzy wrześniem 2010 a sierpniem 2011), badanie data-minning przeprowadzone przez IRCenter na bazie 50 tys. blogów, 6 tys. forów, aktywnych usług mikroblogowych i polskich fanpage’ów monitorowanych w ramach narzędzia fanpagead.com (od 1 czerwca do 31 sierpnia br.) oraz danych z badania Megapanel PBI/Gemius z lipca br.

  • Więcej informacji:
  • Bank
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gdzie polscy internauci dyskutują o bankach? Bankier.pl i Gazeta.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl