SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gemius i PBI zaczynają prace nad pomiarem treści wideo i audio, podają wytyczne dla wydawców

Gemius i PBI udostępniły wytyczne dla wydawców, którzy chcą, żeby ich serwisy i aplikacje zostały objęte pomiarem korzystania z treści audio i wideo. Pierwsze wyniki tego pomiaru zostaną udostępnione z października br.

Article

Wyniki korzystania z treści wideo i audio będą podawane osobno dla internetu stacjonarnego i mobilnego, uwzględnione zostaną playery w serwisach www oraz aplikacje desktopowe i mobilne. Dane będą opisywane takimi wskaźnikami jak m.in. liczba użytkowników oraz liczba i czas odtworzeń, będzie też można analizować profile demograficzne użytkowników tych treści.

Gemius i PBI udostępniły wydawcom dokumentację implementacji pomiaru. Zawiera ona informacje, jak poprawnie oskryptować playery, treści audio i wideo oraz jak je skategoryzować. Pełna dokumentacja dla wydawców znajduje się w odpowiedniej zakładce na stronie PBI.org.pl.

Pierwszy raz dane dotyczące treści audio i wideo zostanę podane w wynikach badania Gemius/PBI z października br. Aby treści danego wydawcy były widoczne w wynikach październikowych, jego odtwarzacze powinny zostać prawidłowo oskryptowane i przetestowane do końca sierpnia.

W wynikach badania Gemius/PBI z października br. pierwszy raz zostanie również uwzględniony pomiar aplikacji mobilnych.

W badaniu Megapanel, realizowanym przez Gemiusa na zlecenie PBI do końca br., trzy lata temu również został wprowadzony pomiar treści audio i wideo, jednak brało w nim udział jedynie kilku z największych wydawców.

Dołącz do dyskusji: Gemius i PBI zaczynają prace nad pomiarem treści wideo i audio, podają wytyczne dla wydawców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl