SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internauci w kwietniu znacznie mniej aktywni w soboty

W kwietniowe soboty br. internauci korzystający z komputerów osobistych i laptopów spędzili średnio  w sieci 1 godz. 54 min, w porównaniu z 2 godz. 7 min w pozostałe dni tygodnia - wynika z analizy Gemius/PBI.

Choć internauci w soboty spędzają mniej czasu w sieci w porównaniu z reszta tygodnia, to tej tendencji nie widać w danych dotyczących serwisów o tematyce kulturalnej i rozrywkowej. Strony te odwiedzane były nawet intensywniej w sobotę niż w inne dni. Warto zwrócić uwagę na to, że strony te były również popularne w poniedziałek 2 i 30 kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny oraz tuż przed długim majowym weekendem..

Podczas dwóch dni świąt wielkanocnych Polacy poświęcili na korzystanie z internetu średnio 1 godz. 43 min. Najdłużej surfowano po sieci w środę 23 kwietnia - 2 godz. 26 min. Natomiast do nieco ponad 1,5 godziny spadła aktywność internautów w Wielką Sobotę.


Z danych Gemius/PBI wynika, że w szósty dzień tygodnia znacznie chętniej przeglądaliśmy internet na urządzeniach mobilnych niż na ekranach komputerów osobistych i laptopów. Internauci surfujący po sieci w soboty za pomocą urządzeń mobilnych wygenerowali w ten dzień średnio o 4 odsłony mniej niż w dni powszednie (liczba odsłon wykonanych w soboty wyniosła średnio 36 na jednego użytkownika, a w pozostałe dni tygodnia było to średnio 40 odsłon). Natomiast w przypadku komputerów osobistych i laptopów na użytkownika przypadły średnio 73 wykonane odsłony, a w pozostałe 6 dni -  średnio 89 odsłon.


W kwietniu z internetu skorzystało 27,8 mln Polaków (13,6 mln kobiet oraz 14,2 mln mężczyzn). Łącznie wygenerowali oni 54 mld odsłon, a przeciętny internauta spędzał w sieci 2 godz. 3 min dziennie. Najbardziej aktywnym pod względem liczby internautów dniem miesiąca był czwartek 26 kwietnia (23,1 mln osób), a najmniej osób korzystało z internetu w Wielkanoc (20,6 mln).

W podziale na poszczególny typ urządzeń,  za pośrednictwem komputerów osobistych i laptopów z siecią połączyło się 24,1 mln internautów. Natomiast 22 mln wykorzystywało w tym celu urządzenia mobilne, przy czym 21,6 mln internautów posługiwało się smartfonami, a 3,5 mln przeglądało strony internetowe przy pomocy tabletów.

Dołącz do dyskusji: Internauci w kwietniu znacznie mniej aktywni w soboty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl