SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Genesys za 1,4 mld USD przejmuje Interactive Intelligence

Firma Genesys, działająca na rynku rozwiązań w zakresie wielokanałowej interakcji z klientem i centrów obsługi klientów, w ramach transakcji wycenionej na ok. 1,4 mld USD przejęła firmę Interactive Intelligence, specjalizującą się w rozwiązaniach lokalnych w zakresie angażowania, komunikacji i współpracy z klientem.

Article

Zgodnie z warunkami umowy, udziałowcy Interactive Intelligence otrzymają 60,5 USD w gotówce za każdy z posiadanych udziałów. Będzie to stanowiło zwiększenie ich wartości o 36% względem ceny wyjściowej akcji w momencie zamknięcia notowań dnia 28 lipca 2016 r., czyli dnia sesyjnego poprzedzającego doniesienia mediów, że Interactive Intelligence rozważa strategiczne alternatywy, oraz zwiększenie ich wartości o 42% względem średniej ceny zamknięcia z 30 dni kalendarzowych poprzedzających wyjściową cenę zamknięcia z 28 lipca 2016 r.

Genesys liczy na to, że transakcja przyspieszy uzyskanie przez firmę zdolności do wykonania swojej misji zaopatrzenia świata w najlepszą interakcję z klientem w dowolnej skali, czasie i miejscu, w dowolnym kanale oraz zarówno w chmurze, jak i lokalnie. Połączone spółki mają zapewnić najszerszy zakres rozwiązań w dziedzinie interakcji z klientami dla dowolnego rozmiaru organizacji na całym świecie, wspierających miliardy kontaktów z klientami, do których dochodzi każdego roku w szerokiej gamie branż.

Jako większy podmiot o rozszerzonej skali działania Genesys zamierza przyspieszyć innowacje na rynku interakcji z klientem przy przychodach przewyższających 1,3 mld USD oraz corocznych wydatkach na badania i rozwój wynoszących niemal 200 mln USD. Oferta produktów zarówno w chmurze, jak i lokalnych nadal ma być wspierana i udostępniona na rynku. Poczynione mają zostać też znaczne inwestycje w badania i rozwój dotyczące całej oferty produktów.

Zamknięcie transakcji jest przewidziane na koniec 2016 r., zgodnie ze zwyczajowymi warunkami zamknięcia, co obejmować będzie zatwierdzenie przez organy regulacyjne oraz przez udziałowców Interactive Intelligence. Jak dotąd transakcja ta została zatwierdzona jednogłośnie przez zarząd Interactive Intelligence oraz komisję operacyjną Genesys. Dr Brown, posiadacz ok. 17% udziałów w Interactive Intelligence, wyraził zgodę na oddanie głosu za dokonaniem tej transakcji.

Genesys zamierza sfinansować transakcję dzięki połączeniu istniejących środków w kasie oraz finansowania długiem. Transakcja nie jest uzależniona od finansowania i potwierdzone zostało, że finansowanie długu zapewnią Bank of America Merrill Lynch, Citigroup Global Markets, Goldman Sachs oraz RBC Capital Markets.

Doradcami finansowymi Genesys są BofA Merrill Lynch, Citi, Goldman Sachs oraz RBC Capital Markets, a doradcąprawnym kest Fried, Frank, Harris, Shriver & Jacobson. Natomiast doradztwo finansowe dla Interactive Intelligence zapewnia wyłącznie Union Square Advisors, a doradztwo prawne - Faegre Baker Daniels.

Dołącz do dyskusji: Genesys za 1,4 mld USD przejmuje Interactive Intelligence

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl