SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gergely Benda dyrektorem zarządzającym Antenna Etnertainment

Nowym dyrektorem zarządzającym Antenna Entertainment został Gergely Benda. Będzie odpowiedzialny za portfolio Antenna Group Television Network na 12 rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Spółka jest m.in. właścicielem kanałów grupy AXN.

Jesienią br. międzynarodowa grupa medialna Antenna przejęła od Sony Pictures Television płatne kanały telewizyjne z portfolio AXN w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz - na rynku węgierskim - stacje VIASAT3 i VIASAT6, a także usługi na żądanie. Gergely Benda będzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Antenna Entertainment, które obejmuje 22 nowo pozyskane kanały rozrywkowe i dwie usługi na żądanie.

Mianowany w połowie grudnia dyrektor zarządzający rozpoczynał karierę w branży muzycznej. W 2012 roku dołączył do HBO jako dyrektor oddziału (country manager) na Węgrzech. Od 2016 roku, jako wicedyrektor ds. marketingu HBO Europe, był odpowiedzialny za działania marketingowe w 12 krajach, a także za wprowadzenie HBO GO jako niezależnej usługi AVOD. Ostatnio Benda pracował w sektorze technologii finansowych, a teraz wraca do świata telewizji jako dyrektor zarządzający Antenna Entertainment. Jego kompetencje i wiedza z pewnością pozwolą mu z powodzeniem kierować operacjami w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, w Chorwacji, Serbii, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Macedonii Północnej i Czarnogórze.

- Niezwykle motywuje mnie możliwość wykorzystania naszej wiedzy o lokalnym i regionalnym rynku z pozycji prawdziwie środkowo-wschodnioeuropejskiej firmy. Chcemy dostarczać światowej klasy treści rozrywkowych w regionie, które będą ważne dla lokalnych odbiorców. Antenna Group ma długą tradycję i wyjątkowo silną kapitalizację. Nie mogę się doczekać współpracy z zespołem i budowania przyszłości naszej marki – mówi Gergely Benda.

Antenna Group już jesienią zapowiadała, że będzie dążyć do rozszerzenia oferty tych kanałów i będzie inwestować w serwisy streamingowe. Kanały i usługi firmy docierają obecnie do 150 mln odbiorców, a ich wartość w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przekracza 1 mld euro.

Dołącz do dyskusji: Gergely Benda dyrektorem zarządzającym Antenna Etnertainment

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl