SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gerhard Zeiler przechodzi z RTL do TBS

Gerhard Zeiler dołączy do Turner Broadcasting System (TBS) jako prezes Turner Broadcasting System International.

Obecnie Zeiler pełni funkcję CEO RTL Group – jednego z największych europejskich nadawców telewizyjnych należącego do Bertelsmann AG. Wczoraj informowaliśmy, że zrezygnował on z tego stanowiska i przestanie pełnić obowiązki CEO 18 kwietnia br. (więcej na ten temat).

Jako prezes Turner Broadcasting System International, Zeiler będzie odpowiadał za wszystkie kanały rozrywkowe, dziecięce oraz usługi medialne oferowane poza obszarem Ameryki Północnej, dystrybucję i działalność komercyjną międzynarodowej wersji CNN, wszystkie międzynarodowe przedsięwzięcia joint venture Turner Broadcasting i działania w obszarze programów licencyjnych i merchandisingu. Zeiler, podlegający Philowi Kentowi, prezesowi i CEO TBS, będzie zarządzał zespołem liczącym 3800 osób w Europie, rejonie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej.

Od 2003 roku Zeiler pełnił funkcję CEO RTL Group i był członkiem zarządu Bertelsmann AG. W trakcie jego pracy RTL rozwinęło swoją działalność w Europie Zachodniej i Chorwacji, wprowadziło na ekrany amerykańskich telewizorów programy "American Idol" i "America’s Got Talent" i rozbudowało portfolio do 41 kanałów i 34 stacji radiowych w 10 krajach.

Zeiler rozpoczął karierę jako dziennikarz, a następnie pełnił funkcję rzecznika prasowego dwóch austriackich kanclerzy. Po objęciu stanowiska sekretarza generalnego austriackiego nadawcy publicznego ORF, został CEO Tele5, a następnie RTL II w Niemczech. Wrócił do Austrii by rozpocząć pracę jako dyrektor generalny ORF. W 1998 roku został CEO niemieckiego kanału telewizyjnego RTL.

Turner Broadcasting System International odpowiada za kluczowe marki TBS, takie jak CNN, TNT, Cartoon Network i Turner Classic Movies, jak również za kanały oraz przedsięwzięcia lokalne i regionalne. Obecnie Turner Broadcasting to ponad 130 kanałów telewizyjnych dostępnych w ponad 30 językach w niemal 200 krajach na całym świecie.

TBS jest częścią koncernu Time Warner, działa w obszarze produkcji programów informacyjnych, rozrywkowych, sportowych, animowanych i dla młodych dorosłych dostępnych za pomocą telewizji i innych platform dla widzów i konsumentów na całym świecie. Wśród marek TBS znajdują się CNN/U.S., CNN International, CNN.com, HLN, TBS, TNT, truTV, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Boomerang, Adult Swim oraz Turner Sports.

Dołącz do dyskusji: Gerhard Zeiler przechodzi z RTL do TBS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl