SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Getin Holding chce podbić Europę. Nowe placówki w Rosji, na Białorusi i Ukrainie

Getin Holding zamierza w ciągu dwóch lat zwiększyć sieć placówek swoich spółek zagranicznych w Rosji, na Białorusi i Ukrainie, poinformowała spółka w komunikacie.

Getin Holding chce podbić Europę. Nowe placówki w Rosji, na Białorusi i Ukrainie

W Rosji Getin Holding, który posiada tam spółkę leasingową Carcade oraz Kubabank planuje poszerzenie oferty produktowej o kredyty dla przedsiębiorców oraz kredyty gotówkowe, co pozwoli na zdobycie nowych klientów oraz wzrost skali działalności. Współpraca z dealerami samochodowymi pozostanie priorytetem obszaru finansowania rynku pojazdów.

„Planuje się zwiększenie liczby placówek Carcade z 70 do 100 w 2013 roku oraz otwarcie 20 nowych oddziałów Kubabanku do końca 2012 roku"- podał holding.

Finansowanie działalności Kubanbanku będzie się odbywało zarówno poprzez podnoszenie kapitału własnego w 2011 roku (łącznie o ok. 40 mln zł) jak i poprzez zbieranie depozytów od firm i ludności oraz oferowanie produktów inwestycyjnych podobnych do funkcjonujących na polskim rynku.

Celem wyznaczonym dla białoruskiego Sombelbanku jest rozwój sieci sprzedaży poprzez zwiększenie sieci placówek do 42 na koniec 2011 roku wobec 28 obecnie przy zachowaniu wysokiej rentowności oferowanych produktów kredytowych oraz bezpiecznego poziomu ryzyka kredytowego.

Getin Holding zakłada ponadto utrzymanie czołowej pozycji w kredytach ratalnych poprzez rozwój sieci sprzedaży, tj. pozyskiwanie nowych sklepów, zdobycie wiodącej pozycji w sprzedaży kredytów samochodowych poprzez unikalny standard obsługi, nowatorskie produkty i współpracę z siecią dealerów. Sombelbank ma także zdobyć wiodącą pozycjię w kredytowaniu małego i średniego biznesu poprzez rozwój sieci mobilnych sprzedawców oraz obsługę stacjonarną.

Dla spółek z grupy Plus Banku, działających na Ukrainie celem będzie dalszy rozwój finansowania zakupu samochodów i utrzymanie wiodącej rynkowej pozycji w tym obszarze poprzez poszerzanie obecnej oferty bankowej oraz rozwój nowozałożonej spółki leasingowej.

W dłuższej perspektywie Plus Bank ma stworzyć uniwersalną grupę bankową na rynku ukraińskim, poprzez wprowadzanie oferty produktów bankowych dla ludności i przedsiębiorstw (kredyty ratalne, gotówkowe, rachunki bieżące, kredyty dla przedsiębiorców).

Getin Holding podał także, że w celu pozyskania nowych źródeł finansowania oraz obniżenia kosztu finansowania w latach 2011-2013 planuje uruchomienie 65 nowych placówek z wykorzystaniem brandu Idea, przede wszystkim na obszarze środkowej i wschodniej Ukrainy, gdzie bank do tej pory nie był aktywny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Getin Holding chce podbić Europę. Nowe placówki w Rosji, na Białorusi i Ukrainie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl