SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GG dominuje wśród polskich aplikacji mobilnych. W górę Czateria, Gazeta.pl Live i Pudelek.pl (TOP 10)

Wśród aplikacji mobilnych czołowych polskich wydawców internetowych zdecydowanie najpopularniejszy jest komunikator GG, który generuje ok. 10 razy odsłon więcej niż drugie pod tym względem Open.fm. Najpopularniejszymi aplikacjami informacyjnymi są Gazeta.pl Live, Pudelek.pl i Sport.pl Live.

Article

W minionym półroczu mobilna wersja GG notowała miesięcznie zazwyczaj ok. 700-750 mln krajowych odsłon mobilnych. Nieznacznie poniżej tego przedziału spadła w lutym br. (693,9 mln), a powyżej awansowała w styczniu i marcu (756-757 mln) - wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius opracowanych przez Wirtualnemedia.pl. W Megapanelu aplikacje największych polskich wydawców (korzystających z audytu site-centric) zostały objęte pomiarem odsłon jesienią ub.r.

Komunikator GG w ostatnich kilku latach zanotował duże spadki popularności na komputerach stacjonarnych, co analizowaliśmy już w listopadzie ub.r. Jednak mobilna wersja programu w drugiej połowie ub.r. osiągnęła duży wzrost statystyk - we wrześniu ub.r. miała 402,8 mln krajowych odsłon mobilnych, w październiku - 485,1 mln, w listopadzie - 565,7 mln, w grudniu - 653,8 mln, a w pierwszej połowie br. jej wyniki ustabilizowały się na poziomie 700-750 mln odsłon.

Mobilna wersja serwisu radiowego Open.fm w drugim kwartale br. notowała miesięcznie 70-71 mln krajowych odsłon mobilnych, wobec ok. 60 mln w styczniu i lutym. Przypomnijmy, że w maju br. serwis został kupiony od Grupy Allegro-GG przez Grupę Wirtualna Polska.

Na trzecim miejscu znalazła się należąca do Grupy Interia.pl aplikacja Czateria, która w ciągu półrocza osiągnęła duży wzrost odwiedzalności: z 18,5 mln krajowych odsłon mobilnych w styczniu do ok. 48 w maju i czerwcu.

Kolejne trzy pozycje zajęły najpopularniejsze aplikacje informacyjne: Gazeta.pl Live i Sport.pl Live (wchodzące w skład Grupy Gazeta.pl) oraz aplikacja Pudelek.pl (należąca do Grupy Wirtualna Polska). W ciągu półrocza spore wzrosty liczby odsłon zanotowały Gazeta.pl Live (z 33,3 mln w styczniu do 43,9 mln w czerwcu) i Pudelek.pl (z 29,9 mln do 43,8 mln.

Dołącz do dyskusji: GG dominuje wśród polskich aplikacji mobilnych. W górę Czateria, Gazeta.pl Live i Pudelek.pl (TOP 10)

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zen
Polecam pozbyc sie GG lub nie podawac prawdziwych danych osobowych szczegolnie telefonu jesli nie chcecie zeby GG je przechandlowalo np naciagaczom od pokazow kulinarnych, zdrowotnych itp
odpowiedź
User
Paździoch
że jak? że niby GG sprzedaje dane osobowe?
odpowiedź
User
U
Tableka z megapanelu mowi o odwtorzeniach, a nie odslonach
Jak sa tam definiowane odtworzenia?
Mowienie o odslonach w przypadku aplikacji nie ma sensu
odpowiedź