SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Sare negocjuje kupno za 2,4 mln zł komunikatora GG, chce reaktywować jego pocztę mailową

Grupa Sare podpisała z Xevin Consulting Limited list intencyjny dotyczący negocjacje w sprawie ostatecznych warunków kupna komunikatora internetowego GG. Wartość transakcji wyniesie maksymalnie 2,4 mln zł. - Mamy precyzyjnie określone cele i założenia związane z rozwojem GG. Jako eksperci w dziedzinie poczty elektronicznej oraz e-mail marketingu, jesteśmy w stanie przewidzieć i zdefiniować trendy oraz następujące zmiany w tej dziedzinie - komentuje Dariusz Piekarski, prezes Grupy Sare.

Article

Rada nadzorcza Grupy Sare 22 marca br. wyraziła zgodę na kupno aktywów Gadu-Gadu, obejmujących komunikator GG, domeny internetowe GG.pl i Gadu-Gadu.pl, prawa do znaków towarowych i logotypów (głównie charakterystycznego dla GG słoneczka) oraz sprzętu serwerowego. Cena ma wynieść maksymalnie 2,4 mln zł.

W czwartek Grupa Sare podpisała z Xevin Consulting Limited, obecnym właścicielem GG, list intencyjny, zgodnie z którym „trony potencjalnej transakcji zamierzają w dobrej wierze prowadzić negocjacje w celu ustalenia ostatecznych warunków transakcji nabycia aktywów Gadu-Gadu, satysfakcjonujących dla obydwu stron, potwierdzając jednocześnie, że warunkiem jej realizacji jest uzyskanie wszelkich niezbędnych zgód i zezwoleń, w szczególności zgód organów korporacyjnych”.

Xevin kupił GG w listopadzie 2015 roku od Grupy Allegro-GG, należącej wtedy do koncernu Naspers (który jesienią ub.r. sprzedał też Allegro i Ceneo za 3,25 mld dolarów). Nie podano, ile Xevin wydał wtedy na GG.

Przedstawiciele Grupy Sare w komunikacie prasowym podkreślają, że mają wiele pomysłów na rozwój GG. Przede wszystkim chcą reaktywować usługę poczty internetowej, z której GG zrezygnowało ponad cztery lata temu. Po przejęciu przez Sare poczta mailowa ma zostać połączona z komunikatorem, żeby zapewnić wygodę i prostotę w korzystaniu. Sam komunikator ma natomiast być bardziej zintegrowany z jego stronami internetowymi. - Technologie analityczne ruchu użytkowników stron www, jakimi dysponuje Spółka, pomogą zaoferować jej Klientom zupełnie nową, kompleksową usługę - zapowiada Sare.

- Połączenie komunikatora i web analityki z pewnością zaowocuje nową ofertą dla sektora biznesowego. Potencjał, jakim możemy mieć szansę dysponować dzięki Gadu-Gadu, jest w naszej ocenie ogromny - podkreśla Tomasz Kusy, dyrektor działu programowania w Sare. - Byliśmy pozytywnie zaskoczeni statystykami dotyczącymi komunikatora. Wystarczy spojrzeć na publicznie dostępne dane o liczbie zainstalowanych aplikacji mobile, liczbie aktywnych użytkowników, jaki i nowych rejestracji. Obecnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby deklarować szczegóły planowanych projektów na bazie GG. Mogę jednak zapewnić, że intensywnie analizujemy różne warianty i jesteśmy nastawieni bardzo optymistycznie - dodaje.

Firma zapewnia, że aktualny stan wiedzy wskazuje na duży potencjał wykorzystania aktywów Gadu-Gadu. Ma to gwarantować osiągnięcie wielu synergii biznesowych, które jednak będą musiały zostać potwierdzone szczegółową analizą stanu faktycznego oraz analizą opłacalności inwestycyjnej, co nastąpi na dalszym etapie procesu.

- To przejęcie ma dla nas kluczowe znaczenie ekonomiczne - zaspokojenie naszej potrzeby biznesowej, jaką jest konieczność zainwestowania posiadanych wolnych środków finansowych i zapewnienie tym samym zakładanej dynamiki wzrostu EBITDA w kolejnych latach realizacji strategii biznesowej. Ale nie tylko. Idealnym rozwiązaniem byłoby rozwinięcie GG jako nowoczesnego, spełniającego obecne oczekiwania użytkowników narzędzia komunikacji, które z jednej strony zapewni nam zadowalającą stopę zwrotu, a z drugiej satysfakcję użytkowników - komentuje Krzysztof Zawadzki, członek zarządu i dyrektor finansowy Sare.

W pierwszym kwartale br. Grupa Sare miała 10,69 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,12 mln zł zysku netto, a w całym ub.r. - 41,34 mln zł wpływów i 3,4 mln zł zysku netto.

- Mamy precyzyjnie określone cele i założenia związane z rozwojem GG. Jako eksperci w dziedzinie poczty elektronicznej oraz e-mail marketingu, jesteśmy w stanie przewidzieć i zdefiniować trendy oraz następujące zmiany w tej dziedzinie. Dlatego ten komunikator idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju, a tym samym uzupełni nasze portfolio usług. Dzięki temu nasi obecni i przyszli klienci będą mogli się spodziewać jeszcze szerszego, a jednocześnie bardziej zintegrowanego zakresu usług - zapowiada Dariusz Piekarski, prezes Grupy Sare.

Dołącz do dyskusji: Grupa Sare negocjuje kupno za 2,4 mln zł komunikatora GG, chce reaktywować jego pocztę mailową

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emil.
Mogliby przywrócić GG Dysk.
odpowiedź
User
Gonzalez
pocztę mailową... - czy "autor" czyta co pisze?
odpowiedź
User
Jacek
Wg mnie to będzie lipa. Muszą stargować cenę i brać bazę do eksploatacji. Swego czasu GG miał rektywować Jażdżyński, ale nie za bardzo kumał biznesu internetowego i nie potrafił podejmować trafnych decyzji. Efekt jest taki, że zaprzepaścił rozwój fajnej firmy.
odpowiedź