SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gino Rossi kupuje Kazar Footwear

Spółka obuwnicza Gino Rossi podpisała list intencyjny w sprawie zakupu 51% udziałów w spółce Kazar Footwear z siedzibą w Przemyślu. Wycena 100% udziałów Kazara została ustalona w przedziale 180-216 mln zł, przy założeniu osiągnięcia  przez tę spółkę  EBITDA na poziomie co najmniej 18 mln zł.

Gino Rossi kupuje Kazar Footwear

List intencyjny przewiduje, że cena nabycia udziałów w Kazar zostanie zapłacona częściowo w formie gotówkowej, a częściowo w formie akcji Gino Rossi.

„W wyniku przeprowadzenia rozliczenia ceny nabycia udziałów Kazar z udziałowcem (pan Artur Kazienko, posiadający 99% udziałów w spółce Kazar) udziałowiec stanie się właścicielem takiej liczby akcji, jaka mieścić się będzie w przedziale 50-66% akcji i głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy Gino Rossi SA po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału. Na pozostałe akcje uprawniające do 66% głosów za zgromadzeniu akcjonariuszy udziałowiec będzie miał obowiązek ogłosić wezwanie" - głosi komunikat.

Spółka podała, że wokresie wyłączności negocjacyjnej, czyli w terminie 4 miesięcy od dnia podpisania listu intencyjnego, Gino Rossi przeprowadzi ograniczone badanie finansowe i prawne Kazar, mające potwierdzić przyjęte założenia dotyczące sytuacji majątkowo-finansowej tej spółki.

Podpisanie umowy zakupu udziałów Kazar uwarunkowane jest, m.in., pozytywnym wynikiem badania prawno-finansowego Kazar, uzyskaniem akceptacji rady nadzorczej Gino Rossi, jak również uzyskaniem zgody na zawarcie transakcji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Warunkiem zawieszającym umowy jest także wykonanie i rozliczenie transakcji zbycia spółki zależnej Simple Creative Products przez Gino Rossi.

Kazar Footwear Sp. z o.o. to obuwnicza spółka modowa działająca w segmencie wysokiej mody. Jest właścicielem i operatorem marki Kazar, powstałej w 1990 roku. Kazar sprzedaje w galeriach handlowych w Polsce obuwie damskie i męskie, torebki oraz galanterię skórzaną. Obecnie pod tą marką działa 33 salonów, do końca roku spółka planuje otworzyć kolejne 5 salonów.

Według szacunków zarządu, przychody Kazar Footwear w 2010 roku wyniosły 75,7 mln zł, wynik netto 8,5 mln zł, a EBITDA 12,6 mln zł.

Narastająco w I-IV kw. 2010 roku Gino Rossi miało 6,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 25,17 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 184,19 mln zł wobec 177,43 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gino Rossi kupuje Kazar Footwear

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl