SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Golden Media Polska uruchamia produkcję serialowo-filmową, Katarzyna Kalicińska szefową nowego działu

Golden Media Polska - producent rozrywkowych programów telewizyjnych - utworzył nowy dział produkcji serialowych i filmowych - Golden Screen. Na jego czele stanęła Katarzyna Kalicińska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Katarzyna Kalicińska, szefowa Golden Screen; fot. Golden Media PolskaArticle

Firma Golden Media Polska dotychczas zajmowała się wyłącznie produkcją formatów rozrywkowych (zarówno na rynek polski jak i międzynarodowy). Spółka działa od kilkunastu lat, zrealizowała dotychczas takie produkcje, jak m.in.: „Hotel Paradise” TVN7, „You Can Dance - Po prostu Tańcz!” (TVN), „Iron Majdan” (TVN), „Starsza pani musi fiknąć (TVN), „Tak to leciało” (TVP2), „Bitwa na głosy” (TVP2), „Projekt Lady” (TVN), „Perfekcyjna pani domu” (TVN), „Bitwa o dom” (TVN), „Żony Hollywood” (TVN) oraz „Żony Miami” (TVN7), „One Night Squad”, a także międzynarodowe formaty: „Beach Life” i „House Hunters International”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Z naszych ustaleń wynika, że w ostatnim czasie spółka utworzyła Golden Screen - nowy dział produkcji serialowych i filmowych. Będzie on produkowć seriale, seriale premium, filmy fabularne, a w planach są również koprodukcje międzynarodowe.

Podpisana umowa na pierwszy serial

Na chwilę obecną Golden Screen sfinalizował pierwszą umowę na realizację dużej produkcji dla jednego z największych polskich nadawców. Spółka nie ujawnia o jakiego nadawcę chodzi. Wiadomo jedynie, że realizowany projekt to serial kryminalny, do którego zdjęcia ruszą w 2023 roku.

Dodatkowo Golden Screen posiada również kilkanaście projektów jest w fazie developmentu. Spółka informuje również że nabyła prawa do wielu oryginalnych scenariuszy oraz ekranizacji książek. Trwają również prace nad pozyskaniem kolejnych praw do ekranizacji.  Golden Screen będzie również korzystać ze sprawdzonych formatów międzynarodowych.

Katarzyna Kalicińska na czele Golden Screen

Szefową działu Golden Screen w Golden Media Polska została Katarzyna Kalicińska, która od ponad 30 lat realizuje telewizyjne programy autorskie, filmy dokumentalne, koncerty, programy kulinarne, festiwale oraz seriale. Wśród jej projektów znajduje się m.in. składającą się z sześciu sezonów seria „Nad rozlewiskiem”.

- Z Katarzyną, jeszcze jako studenci w latach 90., zaczynaliśmy wspólnie, w jednej redakcji telewizyjnej. Później nasze drogi się rozeszły. W końcu ja postawiłem na produkcję formatów rozrywkowych, a Kasia realizowała się głównie w serialach i filmach dokumentalnych. Każde z nas spełniało się w innej, ale też pokrewnej dziedzinie, więc obserwowaliśmy swoje zawodowe drogi, z myślą, że pewnego dnia się one skrzyżują. Z podziwem śledziłem jej dokonania i wiedziałem, że jeśli będę rozszerzał działalność mojej firmy o produkcje serialowe, to jest ona pierwszą osobą, której złożę taką propozycję. Jej doświadczenie i znajomość tej branży są naprawdę imponujące. Dlatego też, wybór Kasi na partnera biznesowego był dla mnie oczywisty - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Piekarski, prezes Golden Media Polska. - Chcąc wejść na rynek serialowy, wielokrotnie słyszałem, że Golden Media jest ekspertem w wysokobudżetowych, rozrywkowych produkcjach telewizyjnych, ale nie posiadamy doświadczenia w serialach.  A teraz dzięki tej współpracy i pozyskaniu jednej z najlepszych showrunnerek, producentek serialowych w Polsce - nic już nie jest w stanie nas zatrzymać - dodaje.

Katarzyna Kalicińska jest również autorką książek. Na swoim koncie ma 7 tytułów, a na podstawie ostatniego, wydanego w tym roku „A życie toczy się dalej”, powstaje scenariusz filmu.  Od trzech lat prowadzi także online cykl live’ów o filmach i serialach - „Kasia Moovie”.

- Z Grzegorzem spotkaliśmy się w 1991 roku, w telewizji, gdzie jeszcze jako studenci, współtworzyliśmy jeden z programów. Później przez wiele lat, pracowałam przy różnych projektach telewizyjnych, ale zawsze najbardziej interesowało i fascynowało mnie kino. Od momentu realizacji serialu „Nad rozlewiskiem”, stwierdziłam, że chce się poświęcić tylko serialom i filmom. Czas pandemii wykorzystałam na pisanie książek. Spod mojego pióra wyszło ich dotychczas sześć. Wymyśliłam też serial „Dziewczyny”, do którego napisałam pierwszy odcinek scenariusza. I po przerwie, wróciła chęć stworzenia teamu, z którym mogłabym produkować seriale. Gdy ów pomysł zakiełkował w mojej głowie, doszło do zupełnie przypadkowego spotkania z Grzegorzem. A może teraz, patrząc z perspektywy czasu, to jednak nie był przypadek - mówi nam Katarzyna Kalicińska, szefowa Golden Screen.

- Opowiedziałam mu o swoich zamiarach, które doskonale wpisywały się w jego zawodowe plany wejścia na rynek seriali. Wiedziałam, że będę miała w nim zaufanego partnera, który podobnie jak ja, myśli pozytywnie i nowocześnie oraz że jest w stanie realizować projekty na zagranicznych rynkach, co od dawna było moim wielkim marzeniem.  Obserwowałam produkowane przez niego z sukcesem, programy rozrywkowe, zwłaszcza te nagrywane za granicą, myśląc o tym, że kiedyś i ja wyjdę na rynek międzynarodowy. I tak narodził się pomysł Golden Screen, w ramach którego znów będziemy razem pracować i realizować nasze marzenia. Zupełnie jak na początku, gdy wchodziliśmy w świat telewizji, tylko teraz, korzystając z naszych wieloletnich, uzupełniających się nawzajem doświadczeń - przedstawia ideę stworzenia Golden Screen.

Katarzyna Kalicińska w Golden Screen objęła stanowisko dyrektora kreatywnego oraz producenta merytorycznego. Dyrektorem produkcji w dziale jest Jan Kaczmarski, a szefem produkcji ze strony Golden Media Polska jest Filip Tobiasz.

Za komunikację oraz promocję w Golden Screen odpowiedzialna jest Hanna Krawczyńska, dyrektor marketingu i pr w Golden Media Polska. Za finanse odpowiada Jakub Duch, dyrektor finansowy Golden Media Polska

Golden Screen na stałe będzie również współpracować ze specjalistami zajmującymi się realizacją produkcji fabularnych, m.in. reżyserem Makarym Janowskim. Prezesem Golden Media Polska pozostaje Grzegorz Piekarski.

Dołącz do dyskusji: Golden Media Polska uruchamia produkcję serialowo-filmową, Katarzyna Kalicińska szefową nowego działu

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BEZO
Tylko żeby te seriale nie miały poziomu Hotelu Paradise!
odpowiedź
User
Kachu, wielkie gratulacje!!!
odpowiedź
User
dlg
Dobrych programów jak na lekarstwo w ich osiągnięciach.
odpowiedź