SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google będzie walczyć z treściami seksualnymi w serwisie Blogger

Koncern Google zapowiedział, że w prowadzonym przez siebie serwisie blogowym Blogger zablokuje możliwość publikowania treści o charakterze seksualnym. Dostęp do istniejących już kontrowersyjnych wpisów zostanie ograniczony.

Article

O planowanych zmianach w regulaminie serwisu Blogger Google poinformował w oficjalnym komunikacie. Według zapowiedzi od 23 marca 2015 r. użytkownicy nie będą mogli publicznie dzielić się na blogach wpisami o charakterze seksualnym oraz materiałami graficznymi prezentującymi nagość.

W komunikacie Google zaznacza też, że funkcjonujące obecnie blogi, których treść stoi w sprzeczności ze wspomnianymi założeniami otrzymają status prywatny. Będzie to oznaczało, że dostępność bloga zostanie ograniczona do osoby jego autora, administratorów platformy oraz czytelników wskazanych przez właściciela bloga.

W komunikacie Google zaznacza, że nadal publicznie dostępne będą treści prezentujące nagość w kontekście dotyczącym sztuki, edukacji, nauki oraz dokumentu. Google radzi użytkownikom Bloggera, by przed wspomnianym terminem 23 marca br. usunęli ze swoich blogów kontrowersyjne treści, samodzielnie zmienili status bloga na prywatny lub, jeśli nie zgadzają się z nowymi zasadami regulaminu platformy, usunęli swoje konto z Bloggera.

Blogger to serwis stworzony w 1999 r. przez firmę Pyra Labs. W 2003 r. został przejęty przez koncern Google. Blogi publikowane na tej platformie charakteryzują się najczęściej adresem z końcówką blogspot.com.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google będzie walczyć z treściami seksualnymi w serwisie Blogger

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl