SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google: Brazylia najczęściej żąda danych użytkowników i usuwania treści

Google regularnie otrzymuje od rządowych agencji żądania usunięcia treści ze swoich serwisów lub przekazania danych o użytkownikach. Firma zdecydowała się zdradzić jak często otrzymuje tego typu sygnały i które kraje są w tej materii najaktywniejsze.

Google: Brazylia najczęściej żąda danych użytkowników i usuwania treści

Internetowy gigant uruchomił narzędzie o nazwie 'Government requests' (www.google.com/governmentrequests/), gdzie prezentuje mapę świata wraz z liczbą przypadków, w których państwa zwracają się do niego o usunięcie treści lub przekazanie danych użytkowników. Aktualna mapa zawiera dane od 1 lipca do 31 grudnia ubiegłego roku.

Najaktywniejszym krajem w tym okresie była Brazylia, która 3663 razy zwróciła się do Google o przekazanie danych o użytkownikach. Następne pod tym względem były USA (3580), Wielka Brytania (1166), Indie (1061), Francja (846), Włochy (550), Niemcy (458), Hiszpania (324), Australia (155), Argentyna (98) i Polska (86).

Również pod względem liczby wniosków o usunięcie danych z należących do Google serwisów liderem była Brazylia (291), wyprzedzając Niemcy (188), Indie (142), USA (123), Koreę Płd. (64), Wielką Brytanię (59), Włochy (57), Argentynę (42), Hiszpanię (32), Australię (17) i Kanadę (16). Na tej liście nie ma Polski.

Google informuje jednocześnie, że nie może upublicznić statystyk odnośnie Chin, gdyż tego typu dane są tam traktowane jako tajemnica państwowa. Firma zamierza aktualizować mapę co sześć miesięcy.

Ostatnio firma z Mountain View ujawniła także, że jej produkty i serwisy blokowane są w 25 ze 100 krajów, w których oferuje swoje usługi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google: Brazylia najczęściej żąda danych użytkowników i usuwania treści

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl