SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google co minutę dostaje 1,5 tys. próśb o usunięcie linków do pirackich treści

W październiku 2015 roku do Google wpłynęło ponad 65 milionów zgłoszeń o usunięcie z wyszukiwarki linków prowadzących do treści chronionych prawami autorskimi. To oznacza ponad 2 miliony próśb dziennie, i lawinowy wzrost od 2011 roku.

Article

O statystykach dotyczących częstotliwości pojawiania się żądań usunięcia linków w Google poinformował serwis TorrentFreak.

Według przytoczonych liczb w październiku br. do Google wpłynęło ok. 65 mln zgłoszeń dotyczących wyników wyszukiwania, które prowadzą do stron zawierających nielegalnie treści chronione prawami autorskimi. Prośby o usunięcie linków pochodziły od ponad 5,6 tys. osób, firm i organizacji, i dotyczyły z górą 68,4 tys. domen internetowych.

Podane statystyki oznaczają, że każdego dnia do pracowników wyszukiwarki napływają ponad 2 mln próśb dotyczących pirackich treści i ok. 1,5 tys. co minutę. Liczba zgłoszeń jest też o 100 proc. wyższa niż w październiku ub.r., i wykazuje wciąż rosnącą tendencję od 2011 r., kiedy to Google otrzymywał jedynie kilkaset próśb dziennie.

Wśród podmiotów, które kierują do Google swoje prośby o usunięcie linków z pirackimi treściami najbardziej aktywne są Degban, British Recorded Music Industry (BPI) oraz Recording Industry Association of America (RIAA).

Nie wiadomo ile z żądań o usunięcie podejrzanych wyników wyszukiwania jest przez Google uwzględnianych. Amerykański koncern w ub.r. zmienił algorytm swojej wyszukiwarki, dzięki czemu strony zamieszczające u siebie nielegalne z punktu widzenia praw autorskich treści są mniej widoczne wśród rezultatów wyszukiwania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google co minutę dostaje 1,5 tys. próśb o usunięcie linków do pirackich treści

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl