SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google w nowej kampanii edukuje o cyberbezpieczeństwie

Google realizuje kampanię pokazującą codzienne sytuacje, w których każdy z nas może spotkać się z zagrożeniami w sieci. W ten sposób edukuje o cyberbezpieczeństwie. Działania powstały we współpracy z agencją 180heartbeats Jung v. Matt.

Article

Według ekspertów nawet pozornie niegroźne czynności, takie jak zakupy internetowe czy przeglądanie poczty elektronicznej, mogą być narażone na ryzyko ataków cybernetycznych. Google postanowiło edukować swoich użytkowników i pomóc im zwiększyć poziom swojego bezpieczeństwa w sieci.

-Wyszliśmy od idei zestawienia powszechnych, codziennych czynności z zadaniami, którymi na co dzień zajmuje się Google. Kiedy my poświęcamy swój czas na codzienne obowiązki - Google w tym samym momencie dba o nasze bezpieczeństwo w sieci. W stworzonych przez nas kreacjach pokazaliśmy scenariusze zaczerpnięte z życia, tak aby zachęcić użytkownika do wybierania różnych narzędzi od Google zwiększających bezpieczeństwo w sieci - komentuje Katarzyna Czarnecka, business director w 180heartbeats + Jung v Matt.

W ramach kampanii agencja zrealizowała wraz z Michałem Kluskiem z Shootme Visual Artists cykl czterech fotografii przedstawiających codzienne sytuacje, w których każdy z nas może spotkać się z zagrożeniami w sieci.
Pokazano, jak w takich wypadkach chronią nas odpowiednie narzędzie Google. Np. dzięki weryfikacji dwuetapowej na koncie Google otrzymamy powiadomienie, kiedy ktokolwiek nieuprawniony będzie próbował się do niego zalogować. Filtry w poczcie elektronicznej Gmail będą blokować spam i phishing, a przed wyłudzeniami danych osobowych, podczas korzystania z mediów społecznościowych ochroni nas Menadżer Haseł. Z kolei przeglądarka Google Chrome wesprze bezpieczne przeglądanie i zakupy w sieci.

W ramach kampanii specjaliści z Google we współpracy z agencją 180, przygotowali również specjalne audycje radiowe, w których dzielą się cennymi wskazówkami i praktycznymi poradami z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Agencja 180heartbeats + Jung v Matt była odpowiedzialna za strategię kampanii, jej kreację oraz przygotowanie formatów digitalowych i OOH. Za produkcję odpowiada Shootme Visual Artist, media zaplanował Media Futures Group / EssenceMediacom.

Dołącz do dyskusji: Google w nowej kampanii edukuje o cyberbezpieczeństwie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl