SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google daje Uniwersytetowi Warszawskiemu milion dolarów na Digital Economy Lab

Google i Uniwersytet Warszawski ogłosiły powołanie Digital Economy Lab (DELab) - interdyscyplinarnego ośrodka, który ma prowadzić działania mające na celu wzmocnienie wykorzystania nowych technologii w społeczeństwie i gospodarce.

Article

DELab powstał dzięki grantowi w wysokości miliona dolarów przekazanemu przez firmę Google. Jest to wspólna inicjatywa Wydziału Nauk Ekonomicznych, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego.

DELab jest ośrodkiem badawczym prowadzącym interdyscyplinarne badania nad przemianami związanymi z rozwojem technologii informacyjno-komunikacyjnych i opracowującym rozwiązania w zakresie efektywnego wykorzystania nowych technologii w gospodarce i społeczeństwie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

W ciągu pierwszego roku funkcjonowania DELab realizowane będą dwa programy: "Inteligentna gospodarka" oraz "Miejsca pracy i kompetencje przyszłości". Pierwszy z nich jest poświęcony całościowemu wzmocnieniu wykorzystania nowych technologii w gospodarce. Jego celem jest wspieranie innowacyjności polskich firm oraz podnoszenie ich zdolności adaptacyjnych w warunkach globalnej konkurencji. Z kolei drugi program poświęcony jest przemianom, jakie pod wpływem rozwoju technologii zachodzą na rynku pracy. Celem jest rozwijanie umiejętności i rozwiązań edukacyjnych potrzebnych do wykonywania zawodów przyszłości, a także identyfikowanie koniecznych reform strukturalnych i przemian instytucjonalnych oraz wspieranie rozwoju polityk publicznych w tym zakresie.

Na czele DELab stoi komitet sterujący, którego przewodniczącym jest prof. Anna Giza-Poleszczuk, a dyrektorem naukowym jest dr Dominik Batorski z ICM. Siedziba ośrodka mieści się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (BUW).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google daje Uniwersytetowi Warszawskiemu milion dolarów na Digital Economy Lab

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl