SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google: jeszcze więcej Google+ w Gmailu

Google wprowadza do Gmaila kolejne nowości integrujące pocztową usługę z portalem społecznościowym Google+.

Google: jeszcze więcej Google+ w Gmailu

Teraz gdy użytkownik Gmaila będzie szukał adresu e-mail, oprócz zdjęcia profilowego kontaktu i wcześniejszej korespondencji w wynikach wyświetlą mu się dodatkowe szczegóły. Z tego miejsca będzie także można rozpocząć rozmowę na czacie lub rozmowę głosową.

Dodatkowo, w przypadku gdy wyszukiwana osoba będzie posiadała konto w Google+, dane o niej będą się automatycznie aktualizować w oparciu o zmiany wprowadzane przez nią w społecznościowym portalu (np. numer telefonu, adresy e-mail).

Wyszukiwanie kontaktów możliwe jest z różnych miejsc w Gmailu, w tym z widżetu People, listy kontaktów oraz menu na liście czatu.

Wybierając krąg z Google+ w Gmailu, w prawym górnym rogu strony zobaczymy teraz zdjęcia profilowe należących do niego osób. Klikając w któreś z nich zostaniemy od razu przeniesieni do wyników wyszukiwania ze szczegółami kontaktu.

Kregi są teraz także obsługiwane przez wyszukiwarkę i filtry w Gmailu. Przykładowo chcąc znaleźć wiadomości z wybranego kręgu należy wpisać w polu wyszukiwania "circle:[nazwa kręgu]", a szukając maila od konkretnego kontaktu z kręgu - "has:circle". Dodatkowo wyniki można zawężać przy użycie innych kryteriów oraz tworzyć własne filtry oparte na kręgach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google: jeszcze więcej Google+ w Gmailu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl