SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google ułatwia kontrolę nad danymi wyszukiwania. Usuwanie historii możliwe z poziomu wyszukiwarki

Google wprowadził rozwiązanie pozwalające użytkownikom na łatwiejsze niż dotąd kontrolowanie ich danych gromadzonych przez internetową wyszukiwarkę. Za pomocą kilku kliknięć internauta może prześledzić hasła których szukał w sieci, a także za pomocą jednego przycisku usunąć część lub całą historię wyszukiwania na konkretnym urządzeniu.

Article

O wprowadzeniu nowego sposobu kontrolowania danych Google poinformował na stronie internetowej zapowiadając, że w najbliższym czasie wprowadzi w swoich produktach rozwiązania pozwalające internautom na wygodniejsze zarządzanie informacjami pozostawianymi przez nich w Google.

Pierwszą platformą w której zastosowano zapowiadaną nowość jest wyszukiwarka Google. Wcześniej istniała możliwość prześledzenia haseł wpisywanych w oknie wyszukiwarki i kasowania tych wpisów, jednak wymagało to odnalezienia odpowiedniej opcji na indywidualnym koncie w Google.

Teraz wystarczy że podczas korzystania z wyszukiwarki użytkownik wybierze opcję Ustawienia, a następnie kliknie na Twoje dane w wyszukiwarce. Otworzy się nowe okno, w którym widoczne są ostatnio wyszukiwane hasła oraz strony odwiedzone przez internautę za pośrednictwem tej platformy. Po wybraniu opcji Cała aktywność związana z wyszukiwaniem użytkownik zobaczy wszystkie frazy które wpisywał w wyszukiwarkę w przeszłości.

Nowe rozwiązanie pozwala nie tylko na kontrolowanie danych wpisywanych w wyszukiwarkę, ale także ich łatwe usuwanie. W tym celu użytkownik może wybrać kasowanie haseł wpisanych w ciągu ostatniej godziny bądź zdecydować się na usunięcie całej aktywności związanej z wyszukiwaniem w konkretnym urządzeniu.

Nowe możliwości związane z łatwiejszym niż dotąd kontrolowaniem danych w wyszukiwarce są dostępne zarówno w jej wersji desktopowej, jak i mobilnej.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google ułatwia kontrolę nad danymi wyszukiwania. Usuwanie historii możliwe z poziomu wyszukiwarki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl