SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google wspiera walkę z koronawirusem. 800 mln dolarów dla WHO i małych firm

W ramach walki z koronawirusem i skutkami pandemii koncern Google zadeklarował pomoc o wartości przekraczającej 800 mln dolarów. Pieniądze w formie grantów reklamowych otrzymają Światowa Organizacja Zdrowie, odpowiednie rządowe instytucje oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, także w Polsce.

Do tej pory w ramach wspierania walki z pandemią Google m.in. wprowadził zmiany w wyszukiwarce mające pomagać w odnalezieniu informacji o koronawirusie, uruchomił także specjalną stronę zawierającą sprawdzone i rzetelne dane związane z tym problemem.

800 mln dol. pomocy

Teraz Google postanowił podjąć kolejne działania mające wesprzeć walkę z pandemią, o czym na blogu poinformował Sundar Pichai, szef koncernu Alphabet, do którego należy Google. Łączna wartość pomocy od Google ma przekroczyć kwotę 800 mln dol.

Według tych informacji  Google przekaże dodatkowe granty reklamowe o łącznej wartości 250 mln dol. dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i ponad stu instytucji rządowych na całym świecie, by mogły one prowadzić kampanie informacyjne pomagające w ograniczeniu pandemii.

Koncern zaznacza, że dzięki dotychczas przekazanym grantom informacje o tym, jak zachować właściwe zasady higieny i wymogi sanitarne, dotarły już do ludzi w wielu krajach na świecie.

Wsparcie dla firm i naukowców

Poza tym zgodnie z zapowiedzią małe i średnie przedsiębiorstwa korzystające z reklam Google otrzymają łącznie 340 mln dol. na wsparcie działań reklamowych i docieranie do klientów w trudnych warunkach związanych z pandemią.

Google zapewnia, że dodatkowe środki do wykorzystania pojawią się na kontach reklamowych wszystkich MŚP, w tych polskich, które w ciągu ostatniego roku używały jego platform reklamowych.

Z kolei instytucje badawcze i naukowcy, którzy pracują nad szczepionkami lub lekami na koronawirusa otrzymają dostęp do infrastruktury obliczeniowej Google Cloud i będą mogli skorzystać z grantu o wartości 20 mln dol., co ma pomóc im w analizie danych i przyspieszeniu badań.

Zysk netto holdingu Alphabet, do którego należy Google wyniósł w IV kwartale 2018 roku 8,95 miliarda dolarów, w porównaniu do 3,02 miliarda dolarów straty w analogicznym okresie roku 2017. W tym samym czasie o 22 proc. zwiększył się przychód Alphabet - z 32,32 miliarda dolarów do 39,28 miliarda dolarów. Samo Google zanotowało przychód w wysokości 39,12 miliarda dolarów, co także oznacza wyraźny wzrost rok do roku (z 32,19 mld USD), a zysk operacyjny zwiększył się z 8,6 miliarda dolarów do 9,7 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Google wspiera walkę z koronawirusem. 800 mln dolarów dla WHO i małych firm

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vhb
grant reklamowy za 800 mln zl.
buahhaha
pomoc w wyszukiwaniu informacji..tak jakby caly swiat o wirusie nie pisal
.tak pomagają wspolczesni hipokryci..
a nie mozna tak konkretnie 100 mln dolarów na badania?
odpowiedź
User
seba
a kościół przeznacza 2 mld w postaci modlitwy
odpowiedź
User
d
wystarczy, że zaczęliby płacić 10% podatków
odpowiedź