SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mapy Google z danymi o opłatach drogowych, dokładniejszą nawigacją i lepszą obsługą Apple Watcha

W aplikacji Mapy Google zapowiedziano nowe funkcje, przydatne głównie dla kierowców. Na platformie zaczną się pojawiać informacje na temat wysokość opłat drogowych, a także dane o skrzyżowaniach ze światłami i dodatkowych warunkach na trasie. Poza tym Mapy zaoferują ułatwienia w korzystaniu z platformy przez użytkowników smartwatchy Apple Watch.

Mapy Google to obecnie jedna z najbardziej popularnych platform geolokalizacyjnych i nawigacyjnych na świecie. Dzięki niej użytkownicy mogą szybko ustalić własne położenie, a także odnaleźć konkretne obiekty w terenie oraz najdogodniejszą trasę dotarcia do nich.

Jaka cena za przejazd?

Teraz Google zapowiedział wprowadzenie w aplikacji Mapy nowych funkcji, istotnych przede wszystkim dla zmotoryzowanych. Firma informuje, że po raz pierwszy dodaje na Mapach ceny opłat drogowych, aby ułatwić użytkownikom wybór między korzystaniem z dróg płatnych i zwykłych. Przed rozpoczęciem nawigacji użytkownicy zobaczą szacunkową cenę przejazdu do miejsca docelowego.

Czytaj także: Google ze wsparciem dla uchodźców z Ukrainy. Dodatkowe informacje w wyszukiwarce i Mapach

W założeniach ceny będą podawane przez lokalne organy odpowiedzialne za opłaty drogowe. Aby obliczyć szacunkową cenę przejazdu, Google weźmie pod uwagę takie czynniki, jak koszt przejazdu z wykorzystaniem karty drogowej lub innych metod płatności, dzień tygodnia oraz przewidywaną wysokość opłaty za przejazd w danym momencie.

Google zaznacza, że w ustawieniach aplikacji użytkownicy nadal będą mogli wybrać opcję całkowitego unikania oglądania tras z płatnymi drogami. Zgodnie z obietnicą kierowcy zaczną widzieć ceny tras na Androidzie i iOS w kwietniu br. dla prawie 2 tys. dróg płatnych w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Japonii i Indonezji. Google planuje wkrótce dodać do tej listy kolejne kraje.

Google dodaje też nowe szczegóły do nawigacji w aplikacji, aby jazda po nieznanych drogach była mniej stresująca. Pojawią się m.in. światła drogowe i znaki stopu. Użytkownicy zobaczą też bardziej szczegółowe informacje, takie jak obrysy budynków i interesujące miejsca.

W niektórych miastach kierowcy zobaczą jeszcze więcej szczegółów, takich jak kształt i szerokość drogi, w tym pobocza i wysepki. Nowa mapa nawigacyjna zostanie wprowadzona w wybranych krajach w najbliższych tygodniach w systemach Android, iOS, Android Auto i CarPlay.

Czytaj także: Google Maps i Tripadvisor zawieszają recenzowanie niektórych miejsc w Rosji

Usprawnienia w iOS

Google zaznacza, że dodaje też nowe aktualizacje dla systemu iOS, które mają ułatwić korzystanie z Map w podróży. Producent wprowadza np. nowy widżet przypiętej podróży, który umożliwia dostęp do niej bezpośrednio z ekranu głównego systemu. Widać tam godzinę przyjazdu, najbliższy odjazd dla podróży tranzytowej oraz sugerowaną trasę, w wypadku jazdy samochodem.

Google ogłosił również, że wkrótce użytkownicy będą mogli uzyskać wskazówki dojazdu w Mapach bezpośrednio z zegarka Apple Watch. Nie będzie już konieczne uruchamianie nawigacji z iPhone'a. Wystarczyć ma kliknięcie skrótu do Map Google w aplikacji Apple Watch, aby automatycznie uruchomić nawigację w zegarku. Nowa funkcja zacznie działać za kilka tygodni.

Dołącz do dyskusji: Mapy Google z danymi o opłatach drogowych, dokładniejszą nawigacją i lepszą obsługą Apple Watcha

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl