SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google najbardziej atrakcyjnym pracodawcą na świecie

Firma Google zajęła pierwszą pozycję w rankingu Universum "The World’s Most Attractive Employers 2011".

Google najbardziej atrakcyjnym pracodawcą na świecie

Ranking został stworzony w oparciu o opinie 160 tys. studentów kierunków biznesowych i inżynieryjnych z całego świata. Klasyfikację najbardziej atrakcyjnych pracodawców podzielono na dwie kategorie: biznes - zawierającą preferencje przyszłych ekonomistów - oraz inżynieria - wybór adeptów inżynierii.

W kategorii biznes Google powtórzyło swój sukces, po raz trzeci obejmując prowadzenie. Na drugim miejscu - podobnie jak w ubiegłym roku - znalazła się firma KMPG, a tuż za nią uplasowało się PwC, odbierając tę pozycję firmie Ernst & Young.

Także w kategorii inżynieria internetowy gigant znalazł się na czele rankingu. Google rośnie tutaj jednak silna konkurencja w postaci dwóch innych wpływowych firm z branży komputerowej: IBM (miejsce 2.) oraz Microsoft (miejsce 3.).

Ranking ujawnia też interesujące trendy. Organizacje finansowe, takie jak as J.P. Morgan, Goldman Sachs czy Morgan Stanley, odnotowują wzrost zainteresowania wśród studentów inżynierii, zaś firmy z branży IT - Apple, Intel i IBM - cieszą się coraz większą sympatią adeptów ekonomii.

Dla badanych studentów z obu obszarów - biznesu i inżynierii - najbardziej atrakcyjnym atrybutem pracodawcy jest możliwość uzyskania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

World’s Top 10 - Biznes
1. Google (1)
2. KPMG (2)
3. PwC (4)
4. Ernst & Young (3)
5. Deloitte (5)
6. Microsoft (7)
7. Procter & Gamble (6)
8. J.P. Morgan (9)
9. Apple (18)
10. Goldman Sachs (10)

World’s Top 10 - Inżynieria
1. Google (1)
2. IBM (3)
3. Microsoft (2)
4. BMW (5)
5. Intel (6)
6. Sony (4)
7. Apple (10)
8. General Electric (7)
9. Siemens (9)
10. Procter & Gamble (9)

W nawiasach pozycja firmy w ubiegłorocznym rankingu. Pełny ranking można znaleźć tutaj.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google najbardziej atrakcyjnym pracodawcą na świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl