SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google: nowe powiadomienia o witrynach zaatakowanych przez hakerów

Google dodało do wyników wyszukiwania nowe powiadomienie, dzięki któremu użytkownicy będą informowani o tym, że witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów.

Google: nowe powiadomienia o witrynach zaatakowanych przez hakerów

Firma chce w ten sposób pomóc użytkownikom unikać witryn, które mogły zostać zmodyfikowane padając ofiarą ataku hakerów (zazwyczaj w celu rozpowszechniania spamu).

Powiadomienie pojawia się w postaci odnośnika "Ta witryna mogła paść ofiarą ataku", który jest umieszczany pod linkiem do strony.


Po kliknięciu w odnośnik następuje przekierowanie do znajdującego się w centrum pomocy artykułu (więcej na ten temat), który zawiera więcej informacji na temat zaistniałej sytuacji. Kliknięcie samego wyniku powoduje jednak przejście do docelowej witryny.

Po wykryciu czegoś podejrzanego, oprócz dodania powiadomienia do wyników wyszukiwania Google próbuje także skontaktować się z webmasterem witryny za pośrednictwem jego konta w narzędziach dla webmasterów oraz kontaktowych adresów e-mail, które podano na stronie internetowej.

"Mamy nadzieję, że webmasterzy również docenią te powiadomienia. Dzięki nim będą mogli szybciej dowiedzieć się, że ktoś niewłaściwie korzysta z ich witryny, a następnie rozwiązać problem. Rozumiemy także obawy webmasterów o to, że takie powiadomienia mogą mieć negatywny wpływ na liczbę odwiedzających, którzy otwierają witrynę bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Zapewniamy, że po naprawieniu witryny etykieta z ostrzeżeniem zostanie automatycznie usunięta z naszych wyników wyszukiwania – zwykle w ciągu kilku dni. Webmasterzy mogą także poprosić nas o sprawdzenie witryny, aby przyspieszyć proces usuwania powiadomienia" - czytamy na oficjalnym blogu Google.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google: nowe powiadomienia o witrynach zaatakowanych przez hakerów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl