SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google oferuje 900 mln USD za patenty firmy Nortel

Google zaoferowało 900 milionów dolarów za portfolio patentów kanadyjskiej firmy Nortel Networks.

Google oferuje 900 mln USD za patenty firmy Nortel

Liczące około 6 tys. patentów i wniosków patentowych portfolio będącego w stanie upadłości Nortela obejmuje technologie wykorzystywane praktycznie w każdym segmencie rynku telekomunikacyjnego (m.in. sieci przewodowe i bezprzewodowe, transmisja danych, sieci optyczne, usługi głosowe), a także w internetowych wyszukiwarkach i serwisach społecznościowych.

W ramach zawartego porozumienia, Nortel przyjął ofertę Google jako tzw. "stalking horse bid". Terminem tym za oceanem określa się pierwszą ofertę na aktywa bankrutującej firmy przyjętą spośród propozycji zainteresowanych podmiotów. Pozwala to na uniknięcie sprzedaży po zaniżonej cenie.

Nortel na czerwiec planuje aukcję na swoje patenty i w związku z powyższym potencjalni chętni nie mogą zaoferować niższej sumy niż wspomniane 900 milionów dolarów.

"To bezprecedensowa okazja na nabycie jednego z najbardziej rozbudowanych i atrakcyjnych portfolio patentowych, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku" - stwierdził George Riedel, dyrektor ds. strategii i prezes działów biznesowych Nortela.

Dzięki przejęciu patentów Nortela, Google chce zniechęcić konkurentów do składania w przyszłości pozwów oskarżających firmę o naruszenia. Firma liczy także, że pomoże to jej, jej partnerom i społeczności open source w rozwijaniu takich projektów jak Android i Chrome.

Internetowy gigant przyznaje jednocześnie, że jest w tyle za takimi firmami jak Apple czy Microsoft jeśli chodzi o liczbę posiadanych patentów. "Google jest stosunkowo młodą firmą i chociaż nasza liczba patentów rośnie, to wielu naszych konkurentów ze względu na swoją dłuższą historię posiada o wiele bogatsze portfolio" - stwierdził Kent Walker, wiceprezes i główny radca prawny Google.

W Amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych (U.S. Patent and Trademark Office - USPTO) Google ma zarejestrowanych 630 patentów, w porównaniu do ponad 3,8 tys. Apple i około 18 tys. Microsoftu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google oferuje 900 mln USD za patenty firmy Nortel

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl