SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google otworzy w Polsce centrum dla startupów Google Campus

Eric Schmidt, prezes Google, podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem, ogłosił plan uruchomienia w Warszawie ośrodka dla startupów technologicznych Google Campus. Zostanie on otwarty w I połowie 2015 r. i jako trzeci na świecie - pozostałe dwa działają w Londynie i Tel Avivie.

Eric Schmidt Article

Powołanie Google Campus w Warszawie to jedno z działań Google w ramach ogłoszonego dzisiaj programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W styczniu ub.r. gigant z Mountain View rozpoczął w Krakowie program Google for Entreprenurs, a w kwietniu br. nawiązał współpracę z Uniwersytetem Warszawskim, dając uczelni milion dolarów grantu na uruchomienie Digital Economy Lab (DELab) - interdyscyplinarnego ośrodka, który ma prowadzić działania wzmocniające wykorzystanie nowych technologii w społeczeństwie i gospodarce (więcej na ten temat).

- Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce - powiedział Eric Schmidt.

>>> Eric Schmidt w Polsce (fotogaleria)

Google ogłosiło również, wraz z Res Publiką oraz Funduszem Wyszehradzkim i dziennikiem "Financial Times", kampanię New Europe 100 Challengers, która ma na celu wyłonienie setki inspirujących innowatorów, którzy zmieniają oblicze Europy Środkowo-Wschodniej.

Eric Schmidt odwiedził Polskę w związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Google jest obecne w Polsce od 2006 r. Obecnie posiada trzy biura, w których zatrudnia niemal 500 osób. Biuro w Warszawie zatrudnia pracowników zajmujących się przede wszystkim sprzedażą usług, marketingiem czy komunikacją, jak również inżynierów centrum badawczo-rozwojowego. Biuro we Wrocławiu jest jednym z największych biur wsparcia i obsługi klienta na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Biuro w Krakowie zatrudnia blisko 200 inżynierów, współuczestniczących w globalnych projektach technologicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google otworzy w Polsce centrum dla startupów Google Campus

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
i to jest news dnia!!!
8 9
odpowiedź
User
privat
Panie Tomaszu Wojtas! Jest żenujące, że jako dziennikarz nie rozróżnia Pan miliarda od miliona. Ten drugi jest 1000 (słownie tysiąc) razy mniejszy. To samo dotyczy osoby z WM, która bezmyślnie wsadziła ten artykuł.
8 8
odpowiedź