SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google udostępnia 64-bitową wersję przeglądarki Chrome

W kanale testowym Chrome pojawiły się pierwsze wersje przeglądarki zoptymalizowane pod kątem współpracy z 64-bitowymi komputerami.

Article

Nowy 64-bitowy Chrome ma charakteryzować się zwiększoną wydajnością. Jak informuje Google jest zasługą wsparcia dla zestawu nowoczesnych instrukcji dla procesorów, a także optymalizacji pod kątem współpracy ze współczesnymi układami. Szczególnie ma to być widoczne podczas przetwarzania multimediów oraz materiałów graficznych, gdzie Chrome radzi sobie o nawet 25 proc. lepiej od wydania 32-bitowego.

Korzyści mają być również odczuwalne w kwestii bezpieczeństwa programu. Wersja 64-bitowa potrafi bowiem wykorzystywać wbudowany w Windows 8 mechanizm Hogh Entropy ASLR, który chroni przed atakami siłowymi, a także poprawia skuteczność innych, wbudowanych w przeglądarkę zabezpieczeń.

Ostatnią z korzyści ma być poprawiona stabilność programu. W testach polegających na renderowaniu dużych ilości stron 64-bitowy Chrome notował o połowę mniej awarii niż jego 32-bitowy odpowiednik.

Wydanie 64-bitowe trafiło aktualnie do kanałów Canary oraz dev, gdzie udostępniane są wczesne wersje testowe przeglądarki. W ciągu kilku tygodni ma ono zadebiutować w kanale beta. W wersji stabilnej natomiast pojawi się najprawdopodobniej w sierpniu. Stanie się ono wówczas domyślną wersją przeglądarki i będzie instalowane automatycznie na wszystkich komputerach wyposażonych w 64-bitowe oprogramowanie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google udostępnia 64-bitową wersję przeglądarki Chrome

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl