SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google usunął ze sklepu prawie 600 aplikacji. Kara za wyświetlanie irytujących reklam

Koncern Google usunął ze swojego sklepu Google Play Store prawie 600 aplikacji, które nie spełniały standardów wymaganych przez firmę. Usunięte programy wyświetlały użytkownikom irytujące i szkodliwe reklamy, większość z nich pochodziła z Indii, Chin i Singapuru.

Article

O zdecydowanych krokach podjętych przez Google wobec aplikacji, które nie spełniały odpowiednich standardów reklamowych koncern poinformował na swoim blogu.

600 aplikacji poza Google Play Store

W ostatnim czasie Google usunął ze swojego internetowego sklepu Play Store prawie 600 rozmaitych aplikacji które funkcjonowały wbrew regulaminowi platformy.

Jak wyjaśnia Google zablokowane aplikacje wyświetlały użytkownikom irytujące i szkodliwe reklamy. Chodziło m.in. o bannery zajmujące cały ekran smartfona, czy też takie reklamy które pojawiały się w trakcie prowadzenia rozmów telefonicznych przez użytkowników.

Google zaznacza, że oprócz usunięcia aplikacji z Play Store zostały one także pozbawione możliwości monetyzacji na platformach Google AdMob oraz Google Ad Manager. Według informacji podanych przez serwis BuzzFeed większość usuniętych aplikacji pochodziła z Indii, Chin oraz Singapuru, zaś ponad 40 należało do jednej chińskiej firmy Cheetah Mobile.

Sztuczna inteligencja walczy z reklamami

Na blogu Per Bjorke, senior product manager w Google zaznacza, że koncern cały czas aktywnie walczy z deweloperami stosującymi w swoich aplikacjach niedozwolone formaty reklamowe.

Według zapewnień nad wykrywaniem intruzywnych reklam w aplikacjach w koncernie pracuje dedykowany do tego zespół ekspertów, który przez cały czas jest rozbudowywany.

Poza tym Google stworzył mechanizmy oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, które mają wspierać specjalistów w szybkim identyfikowaniu aplikacji w App Store stosujących irytujące formaty reklamowe.

Zysk netto holdingu Alphabet, do którego należy Google wyniósł w IV kwartale 2018 roku 8,95 miliarda dolarów, w porównaniu do 3,02 miliarda dolarów straty w analogicznym okresie roku 2017. W tym samym czasie o 22 proc. zwiększył się przychód Alphabet - z 32,32 miliarda dolarów do 39,28 miliarda dolarów.

Samo Google zanotowało przychód w wysokości 39,12 miliarda dolarów, co także oznacza wyraźny wzrost rok do roku (z 32,19 mld dol.), a zysk operacyjny zwiększył się z 8,6 miliarda dolarów do 9,7 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google usunął ze sklepu prawie 600 aplikacji. Kara za wyświetlanie irytujących reklam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl