SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google w Interia.pl

Interia.pl chce zdobyć dzięki Google ponad milion nowych użytkowników

Interia, jako jedyny portal w Polsce, udostępniła swoim użytkownikom wyszukiwarkę Google, która wzbogaciła zasoby serwisu Szukaj portalu (http://szukaj.interia.pl/) zastępując dotychczasowe rozwiązanie.

- Udostępnienie wyszukiwarki Google to nie tylko większe zadowolenie naszych obecnych użytkowników, ale też kolejny impuls do zwiększenia popularności portalu, a co za tym idzie wzrostu przychodów z reklamy internetowej - komentuje Jacek Pasławski, Prezes INTERIA.PL. - Biorąc pod uwagę obecny potencjał Google'a w Polsce, w ciągu pół roku powinniśmy pozyskać dodatkowo przynajmniej milion nowych użytkowników - dodaje.

Google jest najbardziej precyzyjną i najczęściej wybieraną przez użytkowników Internetu wyszukiwarką, wynika z większości testów prowadzonych na świecie przez niezależne zespoły badawcze. Za pośrednictwem wyszukiwarki Google można dotrzeć do ponad 8 miliardów adresów stron internetowych, co sprawia, że dysponuje ona największym na  świecie indeksem URL'i. Pozycja lidera wśród wyszukiwarek została potwierdzona także w Polsce, m.in. pierwszym miejscem w przeprowadzonym w ubiegłym roku przez dwutygodnik Komputer Świat teście wyszukiwarek. Bezkonkurencyjną pozycję wyszukiwarki na krajowym rynku potwierdzają też wyniki badania Megapanel PBI / Gemius, według których na polskim rynku z Google'a korzysta blisko 5,5 mln internautów.

- Bezpośrednią korzyścią ekonomiczną ze współpracy nawiązanej z Google Inc. jest zwiększenie strumienia przychodów portalu o wpływy z tytułu sprzedaży form reklamowych opartych o wyniki zapytań do wyszukiwarki, a jest to ważny i bardzo dynamicznie wzrastający segment przychodów reklamowych - powiedział Jacek Pasławski. - Takie produkty jak pozycjonowane, płatne linki sprzedawać będą zarówno handlowcy portalu, jak i firmy Google, a niebawem wprowadzimy do naszej oferty także  zautomatyzowany system sprzedaży boksów reklamowych skojarzonych z wynikami wyszukiwania - dodał.

Jak podaje eMarketer, cały światowy rynek "paid-search" wart był w 2004 r. 22 mld dolarów. Według "IAB Internet AdvertisingRevenue Report" w pierwszych dwóch kwartałach 2004 r. usługi oparte na wyszukiwarkach stanowiły największą pod względem wielkości przychodów formę promocji w Internecie. W pierwszej połowie 2004 r. udział przychodów z reklam wykorzystujących wyniki wyszukiwania wyniósł 40%, co w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego daje poziom wyższy o 11 punktów procentowych. Według raportu IAB Polska w tym samym okresie w naszym kraju wydatki na reklamę w wyszukiwarkach stanowiły tylko 7% wszystkich budżetów na promocję internetową, co pokazuje olbrzymie możliwości wzrostu tego rynku w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google w Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl