SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Google wycofuje geolokalizację z wyników wyszukiwania. „Była coraz rzadziej wykorzystywana”

Koncern Google bez rozgłosu wycofał ze swojej wyszukiwarki możliwość filtrowania wyników na podstawie geolokalizacji. - Funkcja była coraz rzadziej wykorzystywana przez użytkowników, wolimy skupić się na ważniejszych rozwiązaniach - wyjaśniają serwisowi Wirtualnemedia.pl przedstawiciele Google.

Article

O zmianie w funkcjonowaniu najpopularniejszej wyszukiwarki poinformowali w internecie jej użytkownicy. Wielu z nich na forach i Twitterze zwróciło uwagę na to, że z opcji oferowanych przez Google zniknęła funkcja pozwalająca na zmianę lokalizacji użytkownika.

Wcześniej możliwość filtrowania wyników na podstawie wyboru konkretnego miejsca na świecie mogła być przydatna m.in. dla specjalistów SEO i webmasterów dla sprawdzenia w jaki sposób są prezentowane rezultaty Google w różnych lokalizacjach, a także dla zwykłych użytkowników, którzy przed wyjazdem do wybranego miejsca chcieliby sprawdzić w jaki sposób będą tam mogli korzystać z wyszukiwarki.

Według doniesień opcje geolokalizacyjne są nieobecne w Narzędziach wyszukiwania od kilkunastu dni. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl przedstawiciele Google potwierdzają, że korzystanie z symulowanej geolokalizacji było dostępne także w polskiej wersji serwisu. I podobnie jak w wypadku innych krajów opcja ta została zablokowana. Google ujawnił jednocześnie, że jest to zabieg planowany a nie, jak przypuszczano wcześniej, wynik chwilowej usterki.

- Funkcja zmiany geolokalizacji była coraz rzadziej wykorzystywana przez użytkowników - wyjaśnia w oficjalnym stanowisku Google. - Wolimy skupić się na ważniejszych rozwiązaniach, które będą bardziej użyteczne dla internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google wycofuje geolokalizację z wyników wyszukiwania. „Była coraz rzadziej wykorzystywana”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
ale ściema...
11 9
odpowiedź
User
nick
tratata, jak tu uwalić SEowców, pomyslmy najpierw wytniemy frazy, potem lokalizacje, potem...
Naszczęście 200 lat zaborów, 5 lat okupacji i 45 komuny nauczyło nas kombinowania i googlas nam może.... pogrozić.
Dobrze, wytną konkurencje za granicą, będzie więcej pracy dla nas.
Zastanawiam się, czy pracownicy googla nie widzą, że piłują gałąź na której siedzą ;)
12 9
odpowiedź
User
Pksogorek
Haha. Chodzi tylko o adwords. Czyli uwalenie pozycjonowania. Zwykly uzytkownik nic nie wie o tym co robi google...
10 8
odpowiedź
User
W dodatku Google testuję teraz 4 wynik 'adwords', który wypychają oczywiście wyniki organiczne :shock:
8 8
odpowiedź