SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google zaostrza zasady dotyczące aplikacji na Google Play

Google wprowadziło nowe, bardziej restrykcyjne, ograniczenia dla deweloperów chcących udostępniać swoje programy za pośrednictwem platformy Google Play.

Google zaostrza zasady dotyczące aplikacji na Google Play

Od teraz twórcy aplikacji na Androida nie mogą nadawać im nazw ani ikon bardzo przypominających aplikacje systemowe. Ponadto, aplikacje w Google Play nie mogą już pobierać danych użytkownika bez jego wiedzy.

W dokumencie opisującym nowe zasady (można go znaleźć pod tym adresem) Google bardziej dokładnie niż wcześniej wyszczególnia zachowania programów, które naruszają zakaz spamu.

Google dopisało do starych zasad całą sekcję poświęconą zachowaniu reklam wewnątrz aplikacji. Reklamy na Androidzie podlegają tym samym podstawowym restrykcjom co same programy. Poza tym, nie mogą negatywnie wpływać na funkcjonalność aplikacji. Zakazane są również reklamy udające powiadomienia systemowe.

Firma z Mountain View dodała także objaśnienia dotyczące opłacania subskrypcji z poziomu aplikacji – funkcji udostępnionej programom dla Androida w maju bieżącego roku. Od teraz jeśli użytkownik zrezygnuje z subskrybowania materiałów w okresie rozliczeniowym, który już opłacił, będzie mógł dalej otrzymywać je do końca tego okresu.

Wszystkie nowe aplikacje udostępniane przez Google Play muszą być zgodne ze zaktualizowanymi regułami. Stare programy, które naruszają te zasady, muszą zostać zmienione w ciągu 30 dni. W przeciwnym razie zostaną usunięte z cyfrowego sklepu.

>>> Telefony z Androidem wysyłają spam

Problem zbyt dużej wolności dla deweloperów aplikacji na Androida był już wielokrotnie podnoszony. Właśnie z niego wynikały kłopoty z zabezpieczeniami systemu i licznymi przykładami działającego na nim szkodliwego oprogramowania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google zaostrza zasady dotyczące aplikacji na Google Play

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl