SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Górska Stolica Radiowej Jedynki

Zakopane Górską Stolicą Radiowej Jedynki

W piątek 22 sierpnia 2003 r. Zakopane zostanie oficjalnie ogłoszone Górską Stolicą Radiowej Jedynki. Uroczystość odbędzie się o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta w Zakopanem. Akt ustanowienia podpiszą Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. Andrzej Siezieniewski oraz Burmistrz Zakopanego Piotr Bąk. (więcej poniżej)

Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

W ramach współpracy Polskie Radio S.A. w swoich audycjach na antenie Programu 1 będzie informować o ważnych wydarzeniach w Zakopanem i na Podhalu, warunkach i bezpieczeństwie w górach oraz możliwościach wypoczynku turystów, przedstawiając szeroką ofertę tego regionu, ukazując równocześnie piękno tatrzańskiej przyrody, jak też potrzebę jej szczególnej ochrony.

„Rola Polskiego Radia w szerokiej prezentacji wszystkiego, co wartościowe w zakopiańskiej kulturze czy obyczaju jest nie do przecenienia. Robiliśmy to od zawsze i robić będziemy nadal” – można przeczytać w „Akcie ustanowienia”.

W celu realizacji tych zamierzeń Polskie Radio S.A. utrzymywać będzie w Zakopanem swoją terenową redakcję, studio emisyjne oraz przekaźnik na Gubałówce, który oprócz możliwości słuchania Programu 1 na falach długich 225 kHz zapewni dobrą słyszalność na częstotliwości 90,9 FM.

Od piątku do niedzieli Polskie Radio obecne będzie w szczególny sposób w Zakopanem, ale też Zakopane będzie gościem specjalnym na antenie radiowej Jedynki.

W piątek w godzinach popołudniowych na Krupówkach zainstalowane zostanie Studio Plenerowe Programu 1 PR S.A., skąd m.in. nadawana będzie na żywo audycja „Z pierwszej ręki” (godz. 16.30-19.00).

Następnego dnia, w sobotę 23 sierpnia w godz. 15.00-22.00 do Zakopanego zawita „Lato z Radiem”. Podczas „Wielkiego Gotowania” – wspólnej akcji „Lata z Radiem” Programu 1 PR S.A. oraz miesięcznika „Moje Gotowanie” na scenie przy Równi Krupowej odbędą się koncerty, konkursy, a na zakończenie imprezy – pokaz sztucznych ogni. Kucharze „Wielkiego Gotowania” przygotują dla przybyłych na imprezę kilkanaście tysięcy porcji zupy na żeberkach z papryką (Ribs and Capsicum soup) oraz ragout z ogonów wołowych z jarzynami i pieczarkami (Oxtail ragout). Na scenie wystąpią: The Postman, Andrzej Krzywy z De Mono oraz Ryszard Rynkowski. Koncert poprowadzi Roman Czejarek i Zygmunt Chajzer.

W piątek w „Sygnałach Dnia” w godz. 5.00-9.00 wypowiedzą się przedstawiciele różnych zakopiańskich środowisk – władze samorządowe, biznesmeni, pracownicy TPN, TOPR i inni, zaś sobotnie wydanie „Sygnałów Dnia” w całości emitowane będzie ze studia Polskiego Radia w Zakopanem.

24 sierpnia o godz. 9.00 niedzielna Msza Św. odprawiana przez księdza prałata Stanisława Szyszkę transmitowana będzie z Kościoła Św. Krzyża w Zakopanem (ul. Chałubińskiego 30).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Górska Stolica Radiowej Jedynki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl